Şapka Düştü Kel Göründü

10 Ocak 2022 10:27

Ahmet Çolak yazdı…

Haftalardır yazıp çiziyoruz fakat ne bir dinleyen ne de bir anlayan var. Özellikle ligdeki Trabzonspor galibiyeti ile lig bitti havasına giren oyuncular diğer maçlarda adeta yerlerde süründüler.

Ligi iyi bitirmek adına ilk yarı hedefinden puan olarak geride kalan takımımızın bir de üstüne üstlük TFF’nin anlaşılmaz bir şekilde Süper Kupa maçını sıkışık takvimde Katar’da oynatması işin tuzu biberi oldu. Sezon başı yapılan transfer ve kadro yapılanması maalesef sınıfta kalmıştır. Bir de ilk beş gibi anlamsız hedef koyarak taraftarı ümitlendiren açıklamalardan sonra bütün camia şu an hayal kırıklığı yaşamaktadır. Takımı gençleştirmek adına kadro kalitesi maalesef Süper Lig’in altında kalmıştır. 

Mevcut başkan yönetim kurulunu oluştururken kulübün otel kanadından iki arkadaşla devam ederken maalesef kendi ayağını çamura batırmıştır. Kendi iradenizle kulübü yönetmek varken farklı yerlerden destek adına aldığınız kararlar maalesef kulübü geri dönülmez hatalara sürüklemektedir. Bu yazılar dün 4 yemiş bir takımın mağlubiyetinden sonra tepki olarak değildir. Çünkü biz olacakları haftalar önce yazmıştık. Maalesef lastik patladı, kamyon devrildi. Bakalım şoför hala ısrarında devam edecek mi? Camianın, taraftarın içinden gelen başkan olarak tanımladığı Sayın Aziz Çetin’in bu kadar sık hatayı ardı ardına yapması akıl alır gibi değil!

Göztepe maçı benim açımdan puansız biteceği öngördüğüm bir müsabakaydı fakat bu kadar aciz ve ne yaptığını bilmeyen 11 adam ve kenar yönetimi beni hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle üç gün önce kilometrelerce ötede oynanan maçtan sonra yaş ortalaması yüksek olan takımın çok fazla reaksiyon gösteremeyeceği net belliydi. Fakat karşısındaki Göztepe takımı da çok kaliteli bir ekip olmamasına rağmen bu sezon bugüne kadar oynadığı tüm maçlarda kendi sahasında sadece 6 gol atmıştı. Bu ekip, Antalyaspor’a 4 gol birden attı  ve bu sezonki en rahat galibiyetini aldı. Bu ayıp bile koskoca camiaya yeter de artar! 

Maalesef kadrodaki oyuncuların bir çoğu bu armanın ve renklerin ağırlığının farkında bile değiller. Zaten böyle olsalardı ligde bu durumlara düşmezlerdi. Şimdi eğri oturup doğru konuşma zamanı; bu işlerin müsebbibi kimler ise çıkıp gönül rahatlığıyla açıklama yapmalılar. Bizler nasıl eleştiriyorsak onların da çıkıp açıklama yapmaları ve cevap vermeleri en doğal haklarıdır. Artık ligin ikinci devresi başlamış bulunmakta ve üç gün sonra ara transfer dönemi başlayacak. Eğer transfer yasağını kaldırabilirlerse nasıl bir yapılanma içinde olacaklarını çok merak ediyorum. Eğer sezon başı yanlışlarını yapmaya devam ve ısrar ederlerse paraşütsüz olarak bir alt lige çakılırlar.

Camiadaki fırtına öncesi sessizlik bir anda şiddetli bir tufana dönüşmüştür. Bunun neticesinde şapka düştü, kel göründü. Adeta bütün defolar ortaya çıktı. Bunların da üstesinden gelecek olan şu anki başkan ve yönetim kuruludur. Bir an önce radikal kararlar alınıp, kangren olmadan kolu kurtarmaları gerekmektedir.