Saha İçi ve Dışı

16 Aralık 2019 08:25

Ahmet Çolak yazdı…

Haftalardır galibiyete hasret olan takımımız, bu seriye son vermek için ilimizin ikinci takımı olan Alanyaspor karşısına çıkıyordu.

Maça bir saat kala kadroları görünce, kazanmak değil de kaybetmemek adına kurulmuş olduğunu düşünmüştüm. Gerek saha zemini, gerekse hava şartlarını görünce mantıklı bir kadro olduğunu anladım.

Sürekli yağan yağmur zemini iyice ağırlaştırıyor, dakikalar geçtikçe belirli bölgelerde oluşan su birikintileri top kontrolünü, pas alışverişini ve kontrollü oyunu imkansız hale getiriyordu. İki takım da neredeyse pozisyonu olmayan bir maçı tamamladı. Bu şartlarda sahada mücadele gücü yüksek, kuvvete dayalı bir oyun anlayışı vardı. Bu zorlu şartlarda saha içerisinde olağanüstü mücadele gösteren oyuncuları tebrik ederim.

Bu maçta teknik adam, sahaya müdahale anlamında başarılıydı. Devre arası değişiklikler de oldukça yerindeydi. Kaygan zeminde temaslar da dengesiz olunca Hakan Özmert değişikliği de tam zamanında oldu. Eğer bu değişiklik olmasaydı, Hakan ilerleyen dakikalarda ikinci sarıdan atılabilirdi. Bu şartlarda mücadele eden, savaşan ve son dakikaya kadar koşan futbolcular 1 puanı sonuna kadar hak ettiler. Rakipten alınan 1 puan, ilerleyen haftalarda bize çok büyük bir artı getirecektir.

Gelelim saha dışına… Hafta boyunca sosyal medyada verilen demeçler, yayınlanan videolar ve paylaşımlar ortamın gerilmesine sebep olmuştu. Bir de maçtan önce otobüs taşlama haberleri ardı ardına gelince, herkes gibi biz de gerildik. Ne yazık ki ev sahibi olan Alanyaspor camiasından bazı kendini bilmezler, misafir olarak oraya gelen Antalyaspor taraftarlarına bizim örf ve adetlerimize hoş gelmeyen davranışlarda bulunmuşlardır.

Ben yaklaşık 35 yıldır Antalyaspor’u takip ediyorum. Bazı takımlarla olan itilaflar mutlaka yaşanmıştır ama hiçbir zaman Alanyaspor camiasının ve taraftarlarının bulunduğu otobüslere ve araçlara bir taşlama olduğunu ne gördüm ne de duydum. Bundan 30 yıl önce, 2. Lig’de Alanyaspor ile aynı grupta oynarken yine bir Alanya maçı dönüşü bizim de içinde olduğumuz otobüsler taşlanmıştı. Demek ki yıllar hiçbir şeyi değiştirmemiş. Nedir bu kin nefret? Nereden besleniyorsunuz? “Antalya kümeye” diye tezahürat yapmak da neyin nesi? Asla kabul edilemez.

Bu işlerin müsebbibi kim ise çıkıp özür dilemelidir. Eğer onlar ortaya çıkmıyorsa, Alanyaspor başkanı ve yönetim kurulu ev sahibi olarak Antalyaspor camiasından özür dilemelidir.

Bu hafta oynayacağımız Ankaragücü maçı bu sezonki kırılma maçımız olacak. Taraftarımız her zaman olduğu gibi 90 dakika takımının yanında olacaktır. Sabırlı olarak, sonuna kadar desteğimizi sürdürmeliyiz. Kazanamama serisi ve futbolcular üzerindeki baskıyı düşünürsek, müsabaka sonuna kadar hep destek tam destek.