Sadece Rekor

30 Haziran 2020 08:51

Ahmet Çolak yazdı…

Kayıpsız bir haftayı daha tamamlamış bulunmaktayız. Rekoru 1 hafta üzerine koyarak geliştiren takımımızı tebrik ederim.

Maça gelecek olursak, ilk 45 dakika kaleyi bulan isabetli şutu olmayan, pas yüzdesi çok gerilerde olan, bloklar arasında anlaşılmaz bir kopukluk olan takım izledik. İkinci 45 dakikada biraz bunları geliştirsek de takım 66. dakikadan sonra 10 kişi kalınca, tek çare duran top golü olabileceğiydi. Bu ihtimal de gerçekleşti ve penaltıdan bulduğumuz gol ile hem bir puanı hem de ligdeki yenilmezlik ünvanını kurtarmış olduk.

Burada şu önemliydi, bizim takım ilk golü yediği zaman çabuk demoralize olup maçları çevirmekte çok zorlanıyordu. Artık o handikapı da geride bırakmış görünüyor. Hem geriye dönüp hem de 10 kişi kalıp maçı beraberliğe getirip ve de gol bulması takdire şayan gelişmelerdir. Burada Tamer Hoca ve ekibini ayrıca tebrik etmek istiyorum.

Devre arası yapılan takviyelerin ne kadar isabetli ve kaliteli olduğu bu maç bir kez daha su yüzüne çıktı. Nitekim uzun zamandır forma şansı bulamayan Paul Mukairu ve Doğukan Sinik’in yetersiz bir form durumunda bulunmaları ve devre arası takviyeleri yapılmamış olsaydı bu oyuncular ile devam edilmesi durumunda bu hafta itibari ile Süper Lig’den ilk düşen takımın adı “Antalyaspor” olarak yazılabilirdi. Hep yazdım, bu oyuncuların bulduğu şansı başka bir futbolcu bulmuş olsaydı, Süper Lig’de adını farklı yerlere yazdırıyor olabilirdi. Demek ki yedek kalmaktan ve süre alamamaktan her iki oyuncu da memnun olmalılar ki hiç verimli katkıları olmadı.

Bu maç hiçbir oyuncu gününde değildi ve maçın özelinde sadece rekoru geliştirdikleri görüldü, başka da olumlu yazabileceğim pek fazla bir şey bulamıyoruz.

Antalyaspor’un önümüzdeki sezon Süper Lig’de olacağı artık %99 kesinleşmiştir. Artık önümüzdeki sezonun yapılanmasına bugünden itibaren başlanmalıdır. Burada Tamer Hoca ile devam edileceğini düşünenlerdenim, hal böyle olunca hocadan detaylı rapor istenerek gidecek ve gelecek oyuncular belirlenip bir an önce harekete geçilmelidir.

Tekrar belirtmek isterim tek yetkili ve sorumlu hoca olmalı, onun isteklerinin dışına çıkıp hatır, gönül veya bu işlere hevesli arkadaşlar transfer durumlarına hiç karışmasınlar. Gustavo Blanco örneği çok taze ve kabak gibi önümüzde, bu tür aksiyonlara girmek isteyenlere başta Tamer Tuna ve Ali Şafak Öztürk inşallah izin vermez.

Bu haftaki rakip Başakşehir Spor Kulübü. Uzun zamandır bu takıma karşı şansımız tutmuyor, inşallah hafta sonu hem bunu kırıp hem de rekoru 1 basamak daha geliştirmek futbolculara nasip olur.

ETİKETLER: ,