Plansız İşler

10.05.2021
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Süper Lig’de son haftalar yaklaştıkça kalan maçlar ve sonuçları taraftar için Çin işkencesi olmaya başladı. Geride kalan son 18 maçta sadece 2 galibiyet alan takımları için başka ne düşünebilirler ki!

Ligde o kadar kritik bir konuma geldi ki Antalyaspor takımı, neredeyse bütün taraftarlarını matematik profesörü haline getirdi. Herkes kağıdı kalemi eline aldı; bir bilinmeyenli, iki bilinmeyenli, hatta üç bilinmeyenli hesapları yapmaya başladılar. Neyse ki rakiplerin kendi aralarında oynadıkları ve şampiyonluk mücadelesi veren takımların alt sıradaki ekipleri yenmesi ile şimdilik o girdabın içine girmemiş oldu. Oysa ki haftalar önce alınacak bir galibiyet her şeyi bitirecek ve kupa maçına dinlenmiş ve hazır bir ekip olarak çıkacaktık.

Burada çoğu yazımızda dile getirdik, elimizden geldiğince yazdık. İçinde bulunduğumuz durumun sebebi güncel ve yeni bir olay değil. Asıl sebep sezon başı planlamasıdır. Bunu kim veya kimler yaptıysa eserleri ile övünebilirler. Sezona başlayan teknik adam Tamer Tuna bırakıp gittiği zaman çok kızmış ve eleştirmiştik. Ama şimdi çok iyi anlıyoruz, adam o günden bu günlerin geleceğini görmüş ve bu kadrodan bir şey olmayacağını anlamış ki görevini sürdürmemiş ve Antalyaspor ile yollarını ayırmış. Buradan çıkaracağım sonuç, yapılan veya yapılmayan transferlerde Tamer Hoca’nın da bir dahli olmamıştır. Demek ki birileri transferleri ve planlamaları kendi kafalarına göre yapmışlar. Şu anki yaşadığımız travma ve sonuçları da o günlerin eseridir.

Normal şartlarda bu takımın maç kazanma şansı çok düşük ihtimal, bunu doğrulayan açıklama da hocanın Trabzonspor maç sonunda yaptığı satır arasındaki gizli olan “Alacağımız 1 puan bizi kupa maçına daha güvenli çıkaracak” ifadesidir. Buradan iki sonuca varabiliriz. 1 puan bizi ligde bırakır veya galibiyet ihtimali zayıf, bir puana oynamak daha kuvvetli ihtimal dahilindedir.

Kupa finali oynayacak takımın düştüğü durumlara bakar mısınız? Bu sezon oynadığı lig ve kupa dahil elliye yakın maçta rakiplerine üstünlük kurduğu ve rahat kazandığı maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez, yani 50 maçta 5 maç, %10’luk bir orana tekabül ediyor.

Sürekli kaybeden takım için çok fazla yazılacak ve söylenecek bir şey yok, kupa finaline kadar bekleyip destek olmaya devam edeceğiz. 18 Mayıs tarihinden sonra herkes eteğindeki taşları dökecek ve gereken eleştirileri yazacaklar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
7 Haziran 2022
23 Mayıs 2022
17 Mayıs 2022
3 Mayıs 2022
26 Nisan 2022