Kan Kaybı

3 Aralık 2019 08:28

Ahmet Çolak yazdı…

Kupa maçı dahil son 7 maçta 5 mağlubiyet 2 beraberlik ve galibiyeti olmayan takım için sahada teknik taktik ne yazılabilir ki!

Sezon başı planlamasını eğer görevine son verilen teknik adam yapmış ise, onu göndermekle yapılan tercih doğru gibi görünüyor! FAKAT eğer bu planlama yönetim tarafından yapılmış ise, artık sorgulama süreci başka tarafa kayacak demektir.

Her takımda teknik adam değişikliği futbolcu grubunda pozitif etki yaratır ve oynadıkları ilk 2 veya 3 maçta oldukça başarılı sonuçlar alırlar. Görülüyor ki bizim takımda bu reaksiyonu, baş kaldırmayı, mücadeleyi ve pozitif oyunu ne yazık ki göremedik. Demek oluyor ki futbolcu grubu kafa yapısı, fizik gücü ve oyun kalitesi olarak bu formayı hak etmiyor. Bu sayfalarda hep yazdık ve dile getirdik. Ne yazık ki hiçbir başarı göremedik.

Ne olduysa Ali Şafak Öztürk’ün ikinci döneminde oldu. Sayın Fikret Öztürk dernek ve vakıf görevini devraldıktan sonra, Anonim Şirket başkanı ve yönetim kurulunda inanılmaz bir vurdumduymazlık, ilgisizlik ve görevi tam anlamıyla yerine getirememe olgusunu gördük. Genelde böyle durumlarda başkan, yönetim kurulu, basın sözcüsü veya futbol şube sorumlusu çıkar açıklama yapar, taraftarı ve seyirciyi müspet yönde rahatlatır, takım için destek ister ve başarı sözü verir. Bizim kulübümüzde tam tersi anlaşılmaz bir sessizlik ve kaderine razı olma durumu ön plana çıkmış görünüyor.

Geçen haftaki yazımda yazmıştım, tekrar ediyorum; kalan 4 haftada mental olarak dibe vurmuş futbolcu grubu için en azından 1 aylık süre ile mentor veya psikolog ile anlaşın da sorunlarının ne olduğunu anlayın. Bu takımı izleyen herkes bunu görüyor ama ne yazık ki kulüp içerisinde hiç kimse görmüyor. Futbolcularda beyin ve ayaklar uyumlu çalışmıyor, hep bir yer eksik kalıyor. Netice itibariyle başarı gelmiyor. Hiçbir şey yapamıyorsanız en azından motivasyon yoluna gidin.

Bir de işin en acı yönü artık taraftar da inancını kaybediyor. Her geçen gün, hafta ve maç insanların tahammül sınırları yok oluyor. Futbolda başarı ve galibiyet çok önemli faktör, şu durumda bizde her ikisi de olmayınca kan kaybetmeye devam ediyoruz.

Böyle devam ederse “Yandı gülüm keten helva

ETİKETLER: ,