İstenmeyen Hakem

03.11.2020
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor camiasında istenmeyen adam olan Mete Kalkavan, en son Süper Lig 2018-2019 Sezonu’nda 5 Mayıs 2019 tarihinde İzmir’de oynanan Göztepe maçında görev almıştı.

Antalyaspor düşmanı olan bu hakemin Fenerbahçe maçında VAR hakemi olması şimdi ne kadar doğru? Siz beni istenmeyen hakem ilan ederseniz, bende gün gelir sizi bir yerde sıkıştırır ve hakkını veririm der gibiydi. Ben bu kadar art niyetli bir hakem görmedim. Fenerbahçe kadrosunun bunlara ihtiyacı var mı? Bir pozisyonda oyuncunun sırtından seken topu bile izlemeye çağırdı. Ayağa basmalarda çifte standart, direkten dönen ve çizgiye bile vurmayan topa VAR incelenmesi, ofsayt incelemesine bile ihtiyaç duymadılar. Benim tanıdığım Ali Şafak Öztürk ‘ün bu işin peşini bırakmayacağını düşünüyorum.

Hafta içi teknik adam ile yollarını ayırmış olan takımımızın bu maçta neler yapabileceğini herkes gibi biz de merak ile bekliyorduk. Değişen çok bir şey göremedik. Çok kolay geçilen orta saha, rakip kaleye gidemeyen bir takım… Hücumu çok az düşündük. Sadece mücadele gücü biraz yüksekti. Maalesef kanatları hiç kullanmadık, klasik oyun düzeni devam etti.

Geçen sezonlarda arkadaşlık ve takım olma olgusu bu ekibi ayakta tutuyordu. Maalesef takımın özgüveni kaybolmuş, mental olarak çok yorgun bir görüntü çiziyorlar. Buna bir çözüm bulamaz isek gerçekten önümüzdeki haftalarda daha vahim sonuçlar bizleri bekliyor.

Son haftalarda görülen kırmızı kartlarda takım içinde bir ciddiyet eksikliği ve demoralize hali her haliyle belli oluyor. Geçen hafta yine yazmıştım, bu takımda lider oyuncu eksikliği çok net belli. Saha içinde bir başıboşluk, bir vurdumduymazlık bas bas bağırıyor. Tek tek futbolcu eleştirisi yapmak doğru değil, futbol takım oyunu… Biz maalesef son haftalarda takım olma olgusunu kaybettik. Övgüler yağdırdığımız bu takım bir anda nasıl bu hale geldi, anlaşılır gibi değil. Anlaşılacak hoca inşallah bu durumlara kısa vadede çözüm bulur.

Bu takıma getirilecek hoca başarıya aç, futbolcuya dayalı sisteme boyun eğmeyen, hücum futbolu düşünen, futbolcuyu mental olarak da hazır tutan, rekabetçi oyuncu grubu hazırlamak ve inançlı olmalı. Tekmeye kafasına sokan bir ekip yaratacak teknik adam ile vakit kaybetmeden inşallah bir an önce anlaşma yapılmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
17 Mayıs 2022
3 Mayıs 2022
26 Nisan 2022
18 Nisan 2022
13 Nisan 2022