Girdap

11 Kasım 2019 08:29

Ahmet Çolak yazdı…

Bu takımın bu maçtan sonra artık aşağı grupta olup, düşmemek için mücadele edeceği aşikar. Haftalardır yazıp çiziyoruz, bu sene işler iyi gitmiyor. Bu takımın topçularında aidiyet duygusu kalmamış. Geçen sezonlarda herkesin övgüyle bahsettiği karakter ve arkadaşlık bağları zedelenmiş görünüyor.

Takımda herkes kafasına göre oynuyor, kimsenin takım oyunu umurunda değil. Burada kenar yönetiminin de hafif kaldığı bariz şekilde görünüyor. Bunun sebeplerinin başında yönetimin etkisinin olduğu belli oluyor. Bir başıboşluk almış başını gidiyor. Herkes sazı almış eline, kafasına göre çalıyor. Ne bir nota ne bir akort var. Hal böyle olunca sesler birbirine karışıyor, ne çıktığı belli olmuyor.

Hocayı haftalarca kadro seçimlerinden dolayı eleştirdik. Benim açımdan Beşiktaş maçının ikinci yarısı ve bu maçın tamamında doğruları yaptığına inanıyorum. Bu takımın yediği gollerin tamamı bireysel hata ve duran top organizasyonundan olduğu çok net şekilde biliniyor. Bu maçta ve diğer maçlarda kenar oyununu ısrarla oynuyoruz fakat bunun sonucunu alamıyoruz. Çünkü isabetli orta sayımız neredeyse çok az. Rakip savunmalarının üzerine bu kadar çok gidip son pas ve vuruşları yapamamakta ayrı bir meziyet, kanat bekleri hem Nazım Sangare hem de Eren Albayrak bu kadar oyunun içinde olup nasıl isabet oranı tutturamazlar akıl alır gibi değil. Bir de geçen sezon gol yükünü üstlenmiş iki oyuncudan vazgeçip yeni bir yapılanmayı kim planlamış ise tebrik etmek gerek!

Artık oklar başkan ve yönetime dönmüştür çünkü büyük fotoğraf görünmeye başladı. Antalyaspor camiası bugüne kadar vermediği desteği vermiştir. Her türlü eleştiriye göğüs germiş, başkanın yanında olmuştur. Kesinlikle tepki koymamıştır. Bunun karşılığında hep başarı beklemiştir, hem de hiç bir menfaat peşinde olmadan, her iç saha ve deplasman maçlarında takımının yanında olmuştur.

Bu gidişat artık bizi girdaba sokmuştur. Mağlubiyet serisi 4 maça çıkmıştır. Futbolcu üzerinde baskı bundan sonra her maç artacaktır. Kazanamama baskısı futbolcuyu esir alır, maça çıkarken “Acaba yine mi?” der. Şimdi diyebilirsiniz bunlar profesyonel, olur mu öyle şey diye… Olur, çünkü onlar da etten kemikten yaratılmış, senin benim gibi duygularıyla hareket eden bireylerdir.

Önümüzde bir milli maç arası var, bunu çok iyi değerlendirip gereken kararlar alınmalıdır. Gerek idari gerek motivasyon anlamında adımlar atılmalıdır.

ETİKETLER: ,