Geçmiş Olsun

23 Aralık 2019 10:52

Ahmet Çolak yazdı…

Sekiz haftadır maç kazanamayan takım için ne yazılabilir ki! 

Alınan başarısız sonuçlardan sonra hoca değişikliğine gidildi, anlaşıldı ki sorun hocada değilmiş. Yönetim kurulu burada da sınıfta kalmıştır.

Başarıyı herkes yönetir, önemli olan bu günlerde çözüm üretmektir. Ama ne yazık ki taraftar, seyirci ve bizler gibi yönetim kurulunda olanlar da içerideki sıkıntıyı görüp ona göre bir çözüm yolu bulsalardı işler bu noktaya gelmeyebilirdi. Bu takımın öyle çok fazla antrenmana veya ağırlık çalışmasına gerek yok. Sadece ve sadece moral motivasyona ihtiyacı var. Ama bunu sağlayacak olanlar maalesef çok sessiz ve sedasız bekliyorlar.

Bu takım için haftalardır yazıyorum, takım mental olarak iflas etmiştir. Mevcut şartlarda bu yükün altından kalkmaları mümkün görünmüyor. Böyle sıkıntılı durumlarda taraftarın ve camianın desteği ile ayağa kalkmış olan takımımız, hiç ümit vermediği için artık bu desteği de kaybeder duruma gelmiştir.

Şu ana kadar izlediğimiz rakipler içerisinde Ankaragücü ve Kayserispor bu ligin kadro kalitesi olarak en zayıf takımları. Ama ne yazık ki bu rakiplere karşı bile üstünlük sağlayamadık. Bırakın bunları, puan cetvelinde bizim rakibimiz gibi görünen takımlara karşı galibiyetimiz yok! Hal böyle olunca herkesin birbirine sorduğu soru, sezonun ikinci devresinde hangi takımlardan puan alabilme ihtimalimiz olduğudur.

Yönetim kurulunun almış olduğu hoca değişikliği kararında; bu ligi tanıyan ve motivasyon yönü ile ağır basan bir yerli hocayla devam edilmiş olsa idi acaba şimdiki puandan hanemize 5 veya 6 puan fazla yazılabilir miydi? Camianın beklentisi devre arası yapılacak takviyeler ile başarılı olunacağı yönünde fakat bu kafa anlayışı ile gidilirse pek de mümkün görünmüyor.

Bundan sonra hata yapma şansı sıfır. Eğer ki bunların üzerine alınan kararlar hatalı olursa BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN!