En Güzel Seri

24 Haziran 2020 08:51

Ahmet Çolak yazdı…

Net skor, güzel bir galibiyet, yenilmezlik serisinin bir basamak daha yükselmesi başarılı oldu. Emeği geçenlere teşekkürler.

Oyun anlamında topu ve geniş alanları rakibe ekibe vererek yapılan taktik tutmuş görünüyor. Belki de son yılların en rahat maçı oldu. Çok fazla koşmadan, kendilerini sıkmadan puan hanelerine +3 daha yazdırmış oldular.

Amilton son pas tercihlerinde başarılı olsaydı maç ilk yarıda bitebilirdi. Daha önceki bir yazımda belirtmiştim bu adama Allah her şeyi vermiş, tek eksik akıl. Onu da kullanamayınca skor ve asist katkısı yetersiz kalıyor.

Dört oyuncusu forvet ve arkası gibi oyunda bütün yük orta saha ve defansa biniyor. Burada Hakan ve Fredy’nin ofans yönü daha ağır basınca tek kelime ile defansa Allah sabırlar versin diyorum.

Veysel’e ayrıca parantez açmak istiyorum. Nazarlardan korusun, can siperane ve soğukkanlı oyun anlayışı ile o bölgeyi toparladı. Bu maç özelinde Ersan Adem Gülüm de eski günlerini aratmadı ve başarılı bir görüntü çizdi. Transfer döneminde adı en çok konuşulan Nazım Sangare, iyi bir bonservis bedeli ile satılmalı. Çünkü genç Bünyamin o kanadın oyunculuğunu fazlasıyla hak ediyor. Daha fazla şans buldukça çok iyi yerlere gelecektir.

Yaş ortalaması yüksek bir takım ile sahada yerimizi alıyoruz. İlk 11 ve sonradan giren oyuncular dahil oynayan 16 futbolcudan 30 yaş altı oyuncu sayısı ne yazık ki 4 veya 5. Bu da gösteriyor ki, ivedilikle bu soruna çözüm bulunmalı ve takımın yaş ortalaması düşürülmeli. Burada en büyük görev, sezon sonu yönetime raporunu verecek olan teknik adam Tamer Tuna ile daha sonra bunu uygulamaya geçirecek olan Başkan Ali Şafak Öztürk ve yönetim kurulunundur.