Emin Adımlarla

4 Nisan 2022 10:57

Ahmet Çolak yazdı…

Yukarı sıralara doğru bir ivme yakalayan Antalyaspor takımı tam ritmini bulmuşken verilen Milli Takım arasının acaba nasıl bir etki vereceği tarafımızca merakla beklenmekteydi.

Altay Spor Kulübü müsabakası için İzmir deplasmanı çok ayrı bir önem kazanmışken, bu maç rakibin ligde bulunduğu durum ve neredeyse son şansı olarak görünmekteydi. Ayrıca bu müsabaka öncesi Altay yönetiminin yaptığı teknik adam değişikliği de maçı fazlası ile önemli hale getirmişti. Bundan önce verilen milli arada Antalyaspor takımın rakibinin yaşadığı alt sıralarda ve küme düşme hissini iliklerine kadar hissettiğini unutmayalım. Tabii ki bu travmayı başkan, yönetim, teknik ekip ve oyuncu grubunun üstün gayreti ve kabiliyeti ile çok çalışarak ve mücadele ederek hak ettiğimiz üst sıralara çok hızlı ve neredeyse koşar adım çıkarak hem takımımızı hem de şehrimizi layık olduğu yere getirmişlerdir.

Antalyaspor takımı artık tam anlamıyla ve her haliyle bir kolej takımı hüviyetini kazandı. Sahada ne yaptığını bilen, birbiri ile yardımlaşan ve kenar yönetiminin ne istediğini tam anlamı ile sahaya yansıtan bir ekip oldular. Tabii ki bütün doğruları bir arada yapınca saha içi sonuçları da ardı ardına gelmeye başladı. Kendi oyunumuzu rakiplere kabul ettirmeye başladık.

Artık klasikleşmiş Nuri Şahin rotasyonlarını da bu maçta görmüş olduk. Daha önceki müsabakalarda hem iç saha hem de deplasmanda; Fedor, Naldo ile değişerek oynayan Veysel, Bünyamin ve Floranus ile oynayan Nuri Hoca yine deplasmanda Fedor ve Naldo tercihi ile başladı. Skor üstünlüğünü bulunca Veysel değişikliği ile defansı beşleyerek klasik oyun anlayışını sahaya yansıttı. Burada oyuncu değişikliklerini zamanında yaparak hem saha içi üstünlüğünü devam ettirdi hem de rakibin direnç göstereceği dakikalarda onların bir adım önüne geçmiş oldu.

Farklı ve rahat kazanacağımız, belki de kariyer maçını oynayıp tarihe geçecek maçı Haji Wright’ın çevre kontrolü ve zamanlama hataları ile 2-1 kazarak 3 puan ile evimize döndük. 1 gol ve 1 asist katkısı ile oynayan Haji Wright yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı 1 asist ve 2 golden takımını mahrum bırakmış oldu Yani toplam 2 asist ve 3 gol ile kariyer rekoru kırabilirdi. Bunlar da istatistiksel olarak futbolcunun geleceğine artı sebepler olarak geçerdi.

Doğukan Sinik’in cezası sebebiyle forma şansı bulan Sinan Gümüş hırsı ile dikkat çekti. Fakat kilo problemi ve yaklaşık bir yıldır oynamadığı için maç performansı sahada çok net görünüyor. Bunları aşınca ve fit bir hale gelince önümüzdeki sezonlarda çok daha iyi katkılar koyacağından hiç şüphemiz yok. Ayrıca oyuncu kulübü ve şehri çok seviyor, aidiyet duygusunu fazlasıyla yaşıyor.

Basamakları yukarıya doğru çıkarken bu oyuncu grubu ve teknik ekibi sahada yalnız bırakmamak gerekiyor. Gerçekten desteği sonuna kadar hak ediyorlar. 11 Nisan Pazartesi günü saat 20:30’da gayet makul bir maç saatinde takımımızı yalnız bırakmayalım. Zaten kemik taraftar sayımız 7 veya 8 bin civarında olduğunu düşünürsek, yanımızda en az 3 kişi getirerek bu rakamı 20 binlere çıkarmalıyız.

Bu vesile ile bütün taraftarımız, renktaşımız ve seyircimizin Ramazan-ı Şerif’lerini mübarek ediyorum.