Büyük Bir Çıkış

21 Temmuz 2020 08:52

Ahmet Çolak yazdı…

Kaybetmeyi asla düşünmeyen bir takımı yazmak da ayrı bir güzel oluyor.

Sezonun ikinci yarısındaki ilk Göztepe maçı hariç, her maç üstüne koyan ekibimiz adeta tarih yazdı. Sezona kötü başlayıp bırakın puan almayı gol atması bile mucize gibi görünen, iki teknik adam eskiten ve de futbol kamuoyunda neredeyse düşecek ilk takım olarak gösterilen Antalyaspor; ligin ikinci devresinde destan yazarak lider ve şampiyon Başakşehir’den sonra en çok puan toplayan takım durumuna gelmiştir. Ekip ve takım olarak baktığımızda oynayan, oynamayan, yedek bekleyen, kadroya giremeyen, bir de pandemi sonrası lige verilen araya rağmen hep hazır olan herkesi tebrik ediyorum.

Hafta içerisinde sosyal medyada gerek kişisel hesapları, gerek hem yerel hem ulusal futbol platformlarında taraftarlarımız takımımızın kaybetmesi yönünde isteklerini hem paylaşımlarında hem de yorumlarında belirtmelerini üzülerek takip ettim. Futbol rekabet oyunudur ve rekabet de güzeldir. Dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık saha dışında güzeldir. Yeşil çimlerin üzerine çıkan her topçu, terinin son damlasına ve gücünün en üst düzeyine kadar mücadelesini vermelidir. Nitekim takımımız da öyle yaparak hiçbir şaibeye girmeden ve zan altında kalmadan çıkıp oyununu oynamış ve sezonun son deplasmanından 3 puan ile dönmüştür.

Ankaragücü maçında oyunun mutlak hakimi olan takımımız hem topla oynama, hem de pas yüzdesi olarak neredeyse rakibini ikiye katlamıştır. Takımın özgüveni ve oyuncuların istek ve arzuları maçın her anına yansımıştır. İnsan içinden şöyle geçirmeden edemiyor; ligin ilk yarısında neredeydiniz be kardeşim! Biraz daha mücadele edip 9 veya 10 puan daha toplamış olsaydınız, çok büyük bir çıkış yaparak şimdi daha farklı şeyler konuşup yazıyor olacaktık.

Artık lig bitmiştir. Son maçın önem ve hassasiyeti sadece puan veya puanlar alıp kasamıza Federasyon payından biraz daha fazla para koymak olmaktır.

Yeni sezon yapılanması kesinlikle Tamer Tuna hocanın vereceği rapor ve istediği transferler ile olmalıdır. Aksi bir durumda bitirdiğimiz sezonun ilk yarısındaki gibi bir facia yaşayabiliriz.