Birer Birer Nereye Kadar

A+
A-
8 Şubat 2022 10:54

Ahmet Çolak yazdı…

Doksanlı yılların başında henüz internet ortamı ve sosyal medya mecraları yokken, gazetelerin son sayfaları spor haberleri ile dolu olurdu. özellikle Türk Milli Takımı’nın 4 ve 5 gol yediği maçlardan sonra bile büyük puntolarla “Yenildik ama ezilmedik“, “Çok iyi futbol“, “Mücadele düzeyi en üstte” başlıklarını çok görmüş ve okumuştuk. Bundan tam 32 yıl önce yaşadıklarımız şu an Antalyaspor için de tezahür ediyor. Demek ki yıllar geçse de kafadakiler değişmiyor. Berabere kalınan ve mağlup olunan maçlardan sonra bile takımın oyununu ve gelişmeye açık olduğunu övünerek söyleyenler çoğunlukta olarak görmek deja vu etkisi yaratıyor.

En son galibiyetini 11 Aralık 2021 tarihinde almış olan bir takımı son sekiz maçında galibiyet yüzü görememiş olmasına rağmen güzel oyunu ve mücadelesi için tebrik ediyorlar. Özellikle sosyal medyada transferlerin çok başarılı olduğu ve katkı koyacağı yönünde dilek ve temenniler üst düzeyde. Beyler, son 14 hafta! Düzlüğe çıkmak için galibiyet gerekiyor. Top sende kalmış, koşu mesafesi buradan Denizli’ye varırmış, mücadele üst düzeydeymiş… Sonuç, galibiyetsiz 8 hafta! İsterse sabaha kadar top bizde kalsın, akşama kadar koşalım ama 3 puan alıp üst sıralara tırmanamadıktan sonra bana ne kardeşim. İyi oyuna 3 puan sistemi çıktıysa haber verin hemen uygulamaya geçelim.

Gaziantep maçı ve Beşiktaş maçı sonrası teknik ekibin açıklamaları 1 puanın çok önemli olduğu ve ilerleyen haftalarda öneminin görüleceği yönündeydi. Kalan maçlarda 1 puan ortalaması ile oynarsanız muhtemelen 38 puan ile bir alt ligde oynamaya devam edersiniz. Bir de şuna çok takılıyorum; son haftalarda maç sonu açıklamalarında oyunumuzu sürekli geliştiriyoruz! Arkadaş bu gelişmeyi ne zaman tamamlayacaksınız ve bizler ne zaman sonuç odaklı görmeye başlayacağız? Her hafta çıkıp lütfen bu açıklamaları yapmayın. Öncelikle kenar yönetimi olarak biraz agresif olun, kenardan sertlik dozajını arttırın ki hem hakemlere hem rakibe hem de kendi oyuncularınıza bu maçı alacağınızın mesajını verin, taraftar sizlerden öncelikle bunu görmek istiyor.

Beşiktaş maçında oynanan oyun sadece birinci ve ikinci bölgede başarılıydı fakat ne hikmetse üçüncü bölgeyi çok fazla düşünmediğimiz için sonuç odaklı olamadılar. Eğer biraz daha agresif olarak rakibin üzerine gitmeyi düşünsek hataya müsait rakip defansının gardını rahatlıkla düşürebilirdik.

Yapılan transferlerin isimlerine ve geçmiş kariyerlerine hiç kimsenin söz etme hakkına sahip olmadığını düşünüyorum. Yalnız son bir yıllarında antrenman ve maç eksiği olan oyuncuları futbola geri döndürmek o kadar da kolay olmayacaktır. İnşallah bu eksikliklerini çabuk kapatıp sakatlanmadan kısa sürede katkı verirler. Onlara güvenenleri mahcup etmezler. Hep söyledim, yine söylüyorum sezon başı planlamasında bunları neden düşünemediniz ve doğumun sancılı olmasını beklediniz? Bir de hazır oynayacak adamlar tercihi yerine zamana ihtiyacı olanları tercih ettiğiniz için inşallah ilerde pişmanlık duymazsınız.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:56
23 Mayıs 2022 08:57
17 Mayıs 2022 09:55
11 Mayıs 2022 09:56
3 Mayıs 2022 09:27
26 Nisan 2022 08:57