Bir Galibiyetten Ötesi

07.12.2020
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Haftalar sonra gelen 3 puan, camia içindeki olumsuzluklar ve kara bulutların dağılmasına neden olmuştur. Saha içerisindeki oyun kalitesi, alan paylaşımı, taktik, teknik hiçbir şeyin öneminin olmadığı bir maç oynadık çünkü sonuç önemliydi ve bunu başarıp puan hanemize değerli bir 3 puanı yazdırdık.

Daha maçın başlarında kameranın yakın çekiminden Ersun Hoca’nın yüzündeki ifade bile her şeyi anlatıyordu. Dediğimiz gibi, burada önemli olan galibiyetti ve bunu da başardıkları için tüm teknik ekip ve futbolcu grubunu tebrik etmek gerekir.

Yıllardır süre gelen Antalya Stadyumu’nun zemin sorunu iyice ayyuka çıkmış gibi görünüyor. Özellikle iki kale önleri de rezalet bir haldeydi. Oyuncular ayakta duramıyordu. Yıllardır zemini kurtarma adına kum üstüne kum sererek adeta yumuşak zemini kendimiz hazırladık. Bu hem bizim hem de rakip takımlar için dezavantaj oluşturuyor. Dünkü maçta rakip oyuncu kum zemine ayağı takıldı ve yere düştü. Eğer VAR sistemi olmasa hem kırmızı kart hem de penaltı kararı çıkacaktı. Rakibin ayağı takıldığında yerden çıkan kum miktarını fark ettiniz mi? Aynı kaleye doğru bu defa Amilton kaleci ile bire bir kalacakken destek ayağının kuma gömülmesi ile net gol pozisyonunu kaçırdı. Maç içerisinde onlarca bu tür pozisyon izlemiş olduk. Hatta Fedor’un rakibin önünde kayarak yaptığı müdahalede gökyüzü neredeyse kum bulutundan görünmüyor olacaktı! Pas tercihleri ve pas şiddetini neredeyse imkansız hale getiren bu zemin için acaba ne düşünüyorlar, bekleyip takipçisi olacağız.

Geçmiş yıllarda kabus olan sakatlık problemleri, bu sezon yine kendini göstermiştir. Çok çabuk sakatlanmalar ve sakatlık sürelerinin uzun olması sebebiyle futbolcuların geri dönüşleri maalesef geç olmaktadır. En kısa zamanda bunlara çözüm bulunmazsa, ileride takımın başına daha büyük dertler açılması mümkündür.

Burada yeni gelen teknik adam Ersun Yanal’ın da büyük şanssızlığı söz konusudur, daha tüm takım ile çalışamadı. Yine de bu kadar eksik kadroya rağmen elindeki oyuncuları rasyonel kullanması takdir edilecek bir durum. Özellikle son maçta İmeri’ye sağ kanatta görev vermesi ve oyuncunun da onun yüzünü kara çıkartmaması, günün güzel enstantanelerindendi. Ayrıca ilerleyen dakikalarda görev alan Ali Eren İyican da önümüzdeki haftalarda bu takımın vazgeçilmezlerinden olabilir.

Kadro yetersizliğini ulusal mecralarda deklare edenlere inat, bu takım genç ve tecrübesiz oyuncuları ile kaliteli ayaklarının gençlere vereceği tecrübe ile iyi yerlere gelecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
7 Haziran 2022
23 Mayıs 2022
17 Mayıs 2022
3 Mayıs 2022
26 Nisan 2022