Aynı Diziliş Aynı Nakarat

18 Ocak 2021 09:27

Ahmet Çolak yazdı…

Sitemizi ve yazılarımızı düzenli olarak takip eden renktaşlarımız ve sporseverler, her maç neredeyse aynı konulara değiniyorsunuz diyebilirler. Bu düşüncede olanlara hak vererek yazıma başlıyorum.

Yine tekrar ederek başlıyorum, bu takımın sezon başından beri oyuna mahkum başlayıp ve geride kabul etme planı maalesef sezon başı kadro planlaması ile ilgilidir. Kimler bu transferlere onay verip, gönderilen oyuncularla ilgili tasarrufu vermişlerse takımın kimyasını bozmuşlardır ve baş sorumlu onlardır. Bu takım her sezon maalesef başlangıç döneminde hep sıkıntılı başlamış, puan olarak istenilen seviyede olmamış ve her zaman devre arası transferleri ile toparlamıştır. Ama bu sezon maalesef böyle olmayacak gibi görünüyor. Ekonomik olarak çöküntü durumunda olan takım bütçesi nedeniyle içerideki dengeleri bozmamak adına transfer zor gibi görünüyor.

Bu maçta iki futbolcu hariç bütün oyuncuları ayakta alkışlıyorum. Bu iki oyuncu ismini herkes çok iyi biliyor. Biri Orgill… Orgill, rakip ceza sahası içerisindeki pas tercihini sol tarafındaki Hakan Özmert’ten yana kullansaydı, maç 2-0’a gelecek ve çok rahatlamış olacaktık. Ne oldu, o top döndü, Ersan Adem Gülüm’ün sarı kartı olduğu halde kontrolsüz ve direkt rakibe atlaması ile bir kişi eksik kaldık. Orada Ersan çevre kontrolü yapsa, Amilton’un süratle kademesini kapattığını görecekti. Hatta geride tandemde Naldo ve Fedor varken gereksiz bir karta gitti. Bu ikili maalesef art arda hatalar yaparak takımın kaderi ile oynamış oldular.

Ersun Hoca elindeki kadro yapısına göre Hatay maçındaki farklı mağlubiyetten sonra 4-5-1 oyun dizilişi ile her maçta topu rakibe veriyor. Birinci ve ikinci bölgede maçı bitiriyoruz. Nedense üçüncü bölgeyi neredeyse hiç düşünmüyoruz. Tamam, hocaya hak veriyoruz. İmkanları dahilinde iyi işler yapmaya çalışıyor. Ama sezon sonuna kadar bu şekilde devam edemeyiz. Artık ben kendi adıma her hafta aynı şeyleri yazmaktan yoruldum. Doksan dakikalık oyununun yetmiş beş dakikasını kendi sahasında kabul etmek de taraftarları, izleyenleri ve futbolseverleri gerçekten yoruyor. Bu maç için söylemek hata olur çünkü uzatmalar dahil 70 dakikasını eksik oynayan takımı eleştirmek acımasız olur. Bu kadro ile alınan 25 puan muazzam ama artık bir reaksiyon, biraz varyasyon biraz da futbolun hücum yönünü düşünen takım beklentisi artık üst seviyeye gelmiştir.

Buradan beklentimiz hala devam ediyor. Başkan veya basın sözcüsü tarafından genel anlamda takımın ekonomik durumu, Bankalar Birliği ile anlaşma yapıldı mı? Transfer tahtası kapalı mı? Merak edilen bütün sorulara cevap verilecek geniş kapsamlı bir basın toplantısı ne zaman yapılacak, bizler ve bütün taraftarlar merakla bekliyor.