Zorlu Hava Şartları Zorlu Deplasman

Selin Antalya yazdı…

Zorlu Hava Şartları Zorlu Deplasman
11 Şubat 2020 10:59

Hava şartlarının olumsuzluğu, saha zeminin inanılmaz kötü olduğu bir statta maç oynamaya başlıyorsunuz. Futbolcuların bırakın topla oynamayı kaymadan bile ayakta durmaya çalışmasının zor olduğunu görüyorsunuz. O yüzden ben bu şartları da göz önünde bulundurarak yazmaya başlamak istedim.

Kadrolar açıklandığı zaman ilk aklıma gelen soru, bu takımda golü kimin atacağıydı. Çünkü Tamer Hoca defans ağırlıklı bir kadro tercih etmişti ve Podolski yine ilk 11’de yoktu. Şimdi sormak istiyorum Podolski’nin kendi mi hazır olmadığını söylüyor yoksa hocanın görüşü mü hazır olmadığı yönünde Nitekim bizim için ne kadar önemli olduğunu son 15 dakika oynadığı futbol ile de gösterdi. Çünkü maça girdiği andan itibaren oyun kurması, takıma heyecan getirmesi ve sayılmayan golü atması ile bana hazır olmadığı söylenen Podolski buysa hazır olan nasıl olacak sorusunu sorma gereksinimi hissettirdi.

Maçın ilk yarısına takım inanılmaz istekli ve hırslı başladı. Son dakikalarda karşı takımın penaltıdan attığı gole karşılık Sinan’ın attığı gol ile adeta ilk yarıyı soluksuz izledik. Fakat ikinci yarının ilk dakikasında yediğimiz golle takım oyundan adeta bir anda düştü. Maç ortada geçecek herhalde diye düşünürken takım hızlı bir şekilde toparlandı ve 2. yarının son dakikasına kadar maçı tek kale oynadı diyebiliriz. Her ne kadar sonuç istediğimiz gibi olmasa da takımda gördüğüm arzu istek beni umutlandırdı.

Bunun yanı sıra Hakan Özmert bu maç beklenen performansı gösteremedi. Bunun da nedeninin erken gördüğü sarı kart olduğu düşüncesindeyim. Mecburen daha temkinli ve geriden oynamak durumunda kaldı. Maçın yıldızı kesinlikle Boffin’di ve çok kritik kurtarışlar yaptı. Maçın bana göre vasat futbolcusu Veysel’di. Gerek düşük performansı gerekse haklı yediği sarı kart sonrası hakeme çıkışı ‘yok artık‘ dedirtti.

Bünyamin ve Chico ise bana göre bu maç ortalama bir performans gösterdi diyebilirim. Çünkü özellikle Bünyamin’in önceki haftalarda göstermiş olduğu performansları değerlendirdiğimde bu maç kendini yeteri kadar gösteremediğini düşünüyorum. Charles ve N’Dinga kesinlikle yerinde değişikliklerdi. Hatta onların yerine ilk 11’de Ufuk ve Mukairu ile başlamak, bize artı kazandırırdı.

Sinan gerçekten her geçen maç takıma daha fazla adapte oluyor ve oynadığı futbol ile göz dolduruyor. Maçın son dakikasında kaçırdığı pozisyonda üzülsek de maç boyunca göstermiş olduğu genel performansı ve attığı gol ile bizleri ümitlendirdi.

Son sözüm ise, bu zor hava şartlarına rağmen takımı Kayseri’de yalnız bırakmayan ve 90 dakika boyunca bir an bile umutsuzluğa kapılmadan destekleyen Sevgili Antalyaspor taraftarına. İnanılmaz güzeldiniz ve oradan bizlerin içini ısıttınız.

Amaç tabi ki 3 puan deyip kenetlendiğimiz bu maçta dönüp baktığımızda elimizde sadece bir puan olduğunu gördüğümüzde üzülüyoruz. Fakat önümüzdeki maçlara bakacağız demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.