Zorlu Dönem

Selin Antalya yazdı…

Zorlu Dönem
3 Aralık 2019 08:29

Artık çok zor bir döneme giriyoruz. Geçen hafta evimizde galibiyet alamadığımız gibi bu deplasmanda da mağlubiyet alarak iyice kendimizi çıkmaza soktuk.

İstanbul’da soğuk ve ayaz havaya rağmen taraftar Antalyaspor’a ait yerleri doldurmuş ve coşkulu bir şekilde takıma destek olmuştu. Ben bütün Antalyaspor taraftarını kutluyorum.

Antep maçındaki gösterilen hırs, istek ve hız bu maçta yerini isteksizlik, zorla oynama, top kayıplarına bırakmış ve seyir olarak hiç zevk vermemiştir.

Futbol adına söyleyeceklerim ise; 7. dakikada Doğukan’ın pozisyonu gol olabilirdi. Bu da takımı ateşler, daha atak ve ileriye dönük bir futbol izlememiz için bizlere de umut verirdi. 15. dakikada Charles sarı kart görerek önümüzdeki maç takımını yalnız bıraktı. Benim için hiç kayıp değil, zaten takıma destek olmadığı görüşündeydim. Onun yerine haftaya Serdar Özkan ile maça başlarsa daha aktif bir futbol izleyebiliriz.

İkinci yarı Başakşehir takımı daha baskılı oyuna başladı ve 69. dakikada golü buldu. Buna rağmen kaleci Ferhat çok pozisyon kurtardı. Tamamen orta saha boşluğu, defansın adam markajı yapamamasından kaynaklı goller yedik. Aatıf her zamanki gibi yine sahada boş boş gezindi. Nazım’ın geçen haftaki hırsı yoktu. Kısacası takım kötüydü ve bu sonuçta bizleri şaşırtmadı.

Maçta genel olarak tespitim hala son vuruşları atacak topçumuzun olmamasıdır. Ne Aatıf ne Mukairu böyle bir yetkinliğe sahip değil. Orta sahadakiler zaten vasat üstü oynuyorlar. Zaten ligde 16. sırada devam ettiğimizden de kadromuzun vasatın bir tık üstü diyerek duygusal bile yaklaştığımı düşünüyorum.

Takım hala tam anlamıyla organize oynamıyor. Adam tutma olayımız yok. Rakip takımı inceleyip taktik geliştirdiğimizi falan düşünmüyorum. Takımda çok büyük bir otorite boşluğu olduğu inancındayım. Korkarım bu daha fazla artarsa düşmeye kadar gidebiliriz.

Artık önümüzdeki maçlara bakacağız diye bir hakkımız kalmadı. Bu saatten sonra önümüzdeki maçları kazanacağız diyerek devam etmeliyiz. Aksi halde üzülen taraftar, fatura kesilen futbolcular, başarısız yönetim, ligden düşen takım olarak zor günlere davetiye yollarız.