Yüzümüz Güldü

Selin Antalya yazdı…

Yüzümüz Güldü
18 Mart 2020 08:57

Çok zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde, gerçekten bu galibiyet hepimizin yüzünü güldürdü diyebilirim. Önce şehit haberleri, sonra virüs nedeni ile spor müsabakalarının seyircisiz oynanması, takımın kötü gidişatı derken çok zor günler atlatıyoruz.

Bu maç olması gereken bütün güzellikler vardı. Beraberlik maçlarında da son zamanlarda gördüğüm tek eksik galibiyet oluyordu. Fakat Sivas galibiyeti ile takım kendini buldu. Bazen üst üste kötü şeyler yaşadığımızda özgüvenimiz kırılır ve öğrenilmiş çaresizlik yaşarız. Takımımız bir süre bu döngüdeydi. Tamer Hocanın gelmesi ile işler yoluna girdi. Takıma inanç, güven geldi. Takım olma bilinci oturdu. Tabi ki Tamer Hoca yalnız değildi. Yeni transferlerde bu takıma hareket getirdi.

Akşam da gördük, bu takımda Hakan Özmert ve Boffin gerçeği var. Hakan’ın top çalmaları ve ortaları çok başarılıydı. Bununla birlikte Boffin takım için çok kritik kurtarışlarda bulundu. Özellikle son dakika Sivas resmen bizim sahamıza yığılmışken gerek defans gerekse Boffin muhteşemdi.

Tamer Tuna’da en beğendiğim özellik, korkak futbol oynatmıyor olmasıdır. Yeri geldi mi risk almayı, yeri geldi mi yanlış yapsa bile dik durmayı biliyor. Geldiğinde yeterliliği konusunda endişelerim vardı. Fakat görüyorum ki günden güne takımla bir bütün olarak ilerliyor. Maça çıktığı kadro yerinde olsa da, değişiklikler için bana göre geç kaldı. Belki uyum ve ahengi bozmak istemedi. Ama Amilton, Veysel değişikliği yapılabilirdi.

Yine Amilton demekten çok sıkıldım. Ama inanın yazılarımda sayısız eleştirdiğim Doğukan’ı bile arar oldum. Amilton’un sürekli yanlış pasları, boş yerlere topu atması ve gol pozisyonlarında direklere isabet ettirmesi gerçekten sinirlerimizi bozar oldu.  Bununla birlikte Veysel de bana göre golü dışında artısı olan bir futbolcu değil.

Ben bir izleyici olarak hiçbir zaman gollere bakmıyorum. O son nokta. Biraz kabiliyet ve ciddi şans gerektiriyor. Bana göre futbolcu maç boyu ne kadar hırslı, istekli, doğru paslar atıyor, ciddiyetle oynuyor; bunlar daha önemli. Bu maçta Veysel, geçen maçta Amilton gol atmış olmasına rağmen bana göre vasat oyunculardır. Bununla birlikte her zaman ciddiyetle oynayan, inanan, hırslanan futbolcularımız var.

Bu üç puanın ardından yenilmezlik serimiz devam eder de şu kaynayan alt sıralardan uzaklaşmaya devam ederiz.

Sağlıklı, huzurlu, taraftarlı günlerimize dönmek ümidiyle…