Yüzücülerden İstanbul’da İki Birincilik

Antalyaspor yüzme takımı İstanbul’dan iki birincilikle ayrıldı.

Yüzücülerden İstanbul’da İki Birincilik
24 Aralık 2022 17:25
A+
A-

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Yıldız- Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmesi Müsabakaları 22-23 Aralık 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.

Ergün Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu’nda kulaç atan Antalyaspor yüzme takımının rekortmen yüzücülerinden Emre Sarp Zeytinoğlu, Erkekler 1500 Metre Serbest Yarışı’nda elde ettiği derece ile kendi yaş kategorisinde yüzme milli takımımıza girmeye hak kazandı. Kırmızı beyazlıların Türkiye şampiyonlukları bulunan sporcularından Boran Atasoy, Erkekler 1500 Metre Serbest Yarışı’nı en önde tamamlayarak birinci olurken; Yine aynı yarışta ikinci olan Mevlüt Efe Güler ise Erkekler 400 Metre Serbest Yarışı’nın bitiş çizgisine ilk ulaşan yüzücü olarak yarışlarda Antalyaspor adına ikinci birinciliği kazanan isim oldu.

Kendilerinden yaşça büyük sporculara karşı yarışırken kendi yaş gruplarının ulusal çapta en iyi derecelerini yüzen sporcuların yer aldığı Antalyaspor yüzme takımı kafilesi, bir günlük aranın ardından 25-29 Aralık 2022 tarihleri arasında yine İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası, Yıldızlar Bireysel Yüzme Müsabakaları’na katılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.