Yüzücüler Kürsüye Abone Oldu

Antalyaspor Yüzme Takımı, başarıları ile yarışlara damga vurdu.

Yüzücüler Kürsüye Abone Oldu
A+
A-
14 Şubat 2022 18:31

10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Gebze Olimpik Yüzme Havuzu’nda 75 kulüpten toplam 700 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Kış Şampiyonası, Milli Takım-Kamp Aday Kadro Belirleme Yarışları ve 11-12-13 Yaş Gelişim Kampı Seçme Yarışları’na tam kadro katılan Antalyaspor Yüzme Takımı, başarıları ile yarışlara damga vurdu.

Turgay Demircioğlu’nun baş antrenörlüğünde yarışlara özel olarak hazırlanan takım sporcularımıza ek olarak, altyapıda yetişmekte olan ve gelecek vadeden genç sporcuların da tecrübelenmeleri için dâhil olduğu Antalyaspor yüzme takım kafilesi, Gebze kampına 23 sporcu, 1 idareci ve 3 antrenörden oluşan 27 kişilik geniş bir ekiple katıldı.

Elde ettiği başarılı dereceler ile adeta kürsüye abone olan kırmızı beyazlılar, kazandığı 16 madalyaya ek olarak, milli takım gelişim kamplarına seçilen 14 sporcusu ile bir kez daha milli gurur yaşadı.

Son gün yarışılan ve zorlu 10.000 metre yarışında Antalyasporlu sporcular Talya Erdoğan, Sevim Eylül Süpürgeci, Emir Batur Albayrak, Poyraz Şan Aşkın, Ahmet Ege Güldağ, Atakan Ercan ve Ahmet Efe Söker Açık Su tarihinde şimdiye kadar yüzülen en iyi dereceleri yüzerek mart ayında İsrail’in Eliat şehrinde düzenlenecek olan Len Cup‘ta yarışacak Türkiye Yüzme Milli Takımı kadrosuna girmeye hak kazandılar.

Başarılı mücadelelerin ardından Antalyaspor’un elde ettiği sonuçların Avrupa standartlarında olduğunu belirten Turgay Demircioğlu, hedeflerinin Türkiye Açık Su Yüzme tarihindeki ilk madalyayı Avrupa’dan ülkemize getirmek olduğunu açıkladı.

Elde Edilen Başarılar

6 Türkiye Şampiyonluğu kazanan Antalyaspor Yüzme Takımı’nın yarışlarda elde ettiği başarılar şu şekilde:

7500m Kızlar

Azra Karabulut – Türkiye Şampiyonu
Gülin Naz Ünalmış – Türkiye üçüncüsü

7500m Erkekler

Poyraz Şan Aşkın – Türkiye Şampiyonu

5000m Erkekler – 15 Yaş

Emir Batur Albayrak – Türkiye Şampiyonu
Atakan Ercan – Türkiye üçüncüsü
Ahmet Ege Güldağ – Türkiye dördüncüsü
Ahmet Efe Söker – Türkiye beşincisi

5000m Kızlar – 15 Yaş

Talya Erdoğan – Türkiye Şampiyonu
Sevim Eylül Süpürgeci – Türkiye ikincisi

 5000m Erkekler – 14 Yaş

Boran Atasoy -Türkiye Şampiyonu
Mevlüt Efe Güler-  Türkiye yedincisi
Deniz Keskin – Türkiye sekizincisi

 5000m Kızlar – 14 Yaş

Elvin Layra Gürdal – Türkiye ikincisi
İzem Naz Aksoy – Türkiye üçüncüsü

3000m Erkekler- 13 Yaş

Bekir Murat Postalcıoğlu – Türkiye Şampiyonu

3000m Kızlar- 13 Yaş

Elif Berra Büyükkeleş – Türkiye altıncısı

1000m Kızlar- 11 Yaş

Beste Beyoğlu – Türkiye sekizincisi

10000m Kızlar – 14 Yaş

Sevim Eylül Süpürgeci – Türkiye Şampiyonu
Talya Erdoğan – Türkiye ikincisi

10000m Erkekler – 14 Yaş

Emir Batur Albayrak – Türkiye Şampiyonu
Poyraz Şan Aşkın – Türkiye ikincisi
Ahmet Ege Güldağ – Türkiye dördüncüsü
Atakan Ercan – Türkiye altıncısı
Ahmet Efe Söker – Türkiye dokuzuncusu