Yüzücüler Edirne’de Boy Gösterdi

Antalyasporlu yüzücüler, Edirne’den kürsüye çıkarak ayrıldı.

Yüzücüler Edirne’de Boy Gösterdi
22 Mart 2023 19:12

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Edirne Kupası ve Milli Takım Belirleme Yarışları 17-19 Mart 2023 tarihleri arasında Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildi.

Yarışlara 2 antrenör ve 13 sporcu ile katılan toplam 15 kişilik Antalyaspor yüzme takım kafilesine ek olarak kırmızı beyazlıların baş antrenörü Turgay Demircioğlu da yıldızlar milli takım kafile sorumlusu olarak organizasyonda görev aldı.

Erkekler 14 yaş kategorisinde yarışan Antalyasporlu Mevlüt Efe Güler, 1500 metre ve 800 metre serbest yarışlarında “Türkiye Birincisi” ve 400 metre serbest yarışında “Türkiye İkincisi” unvanlarını elde ederek potansiyelini bir kez daha ortaya koyarken; aynı yaş kategorisinde kulaç atan takım arkadaşı Boran Atasoy da 1500 metre serbest yarışını ikinci tamamladı.

Kendilerinden yaşça büyük rakiplerine karşı kulaç atan Antalyasporluların tamamına yakınının bireysel derecelerini geliştirerek kendilerini gösterdiği yarışların ardından Akrepler, nisan ayının sonunda Stefano Nurra’nın anısına Edirne’de düzenlenecek olan Türkiye Yıldız-Genç Ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmesi Yarışları için çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.