Minik Kulaçlar Gelişimlerini Ortaya Koydu
Antalyaspor’un minik yüzücüleri hem il hem de ulusal çapta önemli dereceler elde etti.
![Minik Kulaçlar Gelişimlerini Ortaya Koydu](https://sadeceantalyaspor.com/wp-content/uploads/2024/05/minik-kulaclar-gelisimlerini-ortaya-koydu.jpg)
Türkiye Yüzme Federasyonu Antalya İl Temsilciliği tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yüzme Şenliği adına düzenlenen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi 2. Vize Yarışları 19-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde gerçekleşti. Yarışlara katılan Antalyasporlu minik kulaçlar hem il bazında hem de ulusal çapta boylarından büyük dereceler elde ettiler.
Konyaaltı’nda bulunan Olimpik Yüzme Havuzunun 7-8 ve 11-12 yaş grubu yüzücülere ev sahipliği yaptığı organizasyona 13 sporcu ile katılan kırmızı beyazlılar Antalya genelinde 7 birincilik, 11 ikincilik ve 4 üçüncülük kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Minik akrepler elde ettikleri derecelerle aynı zamanda ülke genelinde de ilk 3 içerisinde yer alan 9 dereceye sahip olarak gelişim düzeylerini ve potansiyellerini ortaya koydular.
Antalyaspor’un yüzme okulundan yetişerek performans sporcusu olan yüzücüler vize yarışları sonucunda bölge müsabakaları hedeflerine bir adım daha yaklaşmış oldular.