Minik Akrepler Gelişimlerini Ortaya Koydu

Antalyaspor yüzme takımı, 10-11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi 1. Vize Yarışları’na damgasını vurdu.

Minik Akrepler Gelişimlerini Ortaya Koydu
13 Şubat 2024 13:45

Antalyaspor yüzme takımı bir yandan Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Türkiye Açık Su Yüzme Kış Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışları’nda madalyaları toplarken bir yandan da alt yaş kategorilerindeki sporcuları ile 10-11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi 1. Vize Yarışları’na damgasını vurdu. Yaşları 10 ile 12 arasında değişen minik sporcular 14 ulusal derecenin yanında il bazında 34 derece elde etti.

Türkiye Yüzme Federasyonu faaliyet takviminde yer alan ve Antalya Yüzme İl Temsilciliği tarafından 10-11 Şubat 2024 tarihlerinde Muratpaşa Süleyman Erol Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen yarışlara Antalyaspor Yüzme Okulları’ndan yetişerek yarışma gruplarında yüzmeye başlayan 23 sporcu ile katılan Antalyaspor, farklı kategorilerde 22 il birinciliği, 9 il ikinciliği ve 3 il üçüncülüğü kazanarak farkını ortaya koydu.

Öte yandan ulusal derecelerin de değerlendirildiği yarışlarda minik akrepler 7 Türkiye birinciliği, 4 Türkiye ikinciliği ve 3 Türkiye üçüncülüğü kazanarak hem sağladıklarını gelişimi perçinlemiş oldular hem de geleceğin milli yüzücüsü olma yolunda olduklarını gösterdiler.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.