Milli Yüzücüler Dünya Sahnesinde

Antalyasporlu yüzücüler dünyanın en önde gelen kulaçlarına karşı başarı ile mücadele etti.

Milli Yüzücüler Dünya Sahnesinde
4 Aralık 2023 14:12

Açık Su Dünya Kupası, Portekiz′e bağlı Madeira Adaları’nın güneyinde yer alan Funchal kentinde Brezilya, Çekya, Avustralya, Bulgaristan gibi ülkelerin katılımı ile düzenlendi. Yarışlarda boy gösteren Antalyasporlu sporcular Atakan Ercan, Emre Sarp Zeytinoğlu, Mevlüt Efe Güler, Boran Atasoy, Muhammed Eyüp Oya ve Abdülaziz Oruç su sıcaklığının 22 derece olduğu 10 kilometrelik zorlu yarışı tamamlama başarısını gösteren isimler arasında yer aldı.

Kırmızı beyazlıların yüzme takım antrenörü Remzi Kaya Aksuoğlu’nun da görev aldığı Milli Takımımızın 4×1500 metre bayrak yarışı dörtlüsünde yer alan Atakan Ercan ve Emre Sarp Zeytinoğlu bu kategorinin en genç sporcuları olarak katıldıkları yarışta dünya dokuzunculuğunu elde ettiler. Ercan ve Zeytinoğlu bayrak yarışındaki dokuzunculuğu geçtiğimiz sene yaşanan deprem felaketinden beri çalışmalarını Antalyaspor yüzme takımı ile birlikte sürdüren milli yüzücü Tuna Erdoğan ile birlikte kazandı.

Daha önce olduğu gibi yine Antalyaspor’un Açık Su Yüzme Milli Takımımızın kadrosuna en çok sporcu veren kulüp olma onuru yaşadığı Dünya Kupası müsabakalarının ardından kırmızı beyazlı ekip ulusal ve uluslararası alanda çıkacakları yeni yarışlar için çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.