Genç Yüzücüler Avrupa’da Yarıştı

Antalyasporlu genç yüzücüler komşu ülkeden dereceler ile ayrıldı.

Genç Yüzücüler Avrupa’da Yarıştı
4 Ekim 2023 13:33

Avrupa’daki su sporları yönetim organı olan LEN (Avrupa Yüzme Ligi) tarafından düzenlenen Avrupa Gençler Açık Su Yüzme Şampiyonası 29 Eylül 2023 -1 Ekim 2023 tarihleri arasında Yunanistan’ın Korfu adasında düzenlendi. Şampiyonada ilk defa milli takım heyecanı yaşayan Antalyasporlu genç yüzücüler komşu ülkeden dereceler ile ayrıldı.

Kırmızı beyazlı ekibin sporcuları Muhammed Eyüp Oya, Boran Atasoy ve Abdülaziz Oruç’un yarıştıkları 14-15 yaş erkekler kategorisi 5000 metre mesafenin sonucunda Muhammed Eyüp 10. hemen arkasından gelen Boran 11. ve Abdülaziz 22. sırada yer aldı.

Bayrak yarışına katılan milli takım dörtlümüzün içerisinde yer alan Antalyasporlu Muhammed Eyüp, 1250 metre mesafede takım arkadaşları Talya Erdoğan, Sevim Eylül Süpürgeci ve Mehmet Efe Yılmaz ile birlikte Avrupa 5.’si oldu.

İlk milli takım deneyimlerinde yüzme milli takımımızın yarışlarda topladığı 72 puan ile 24 ülke arasında kazandığı Avrupa altıncılığına katkı koyan Antalyasporlu genç kulaçlar form grafiklerini yukarıda tutmak için çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.