Yönetim Sınıfta Kaldı

Şimdi de Cihan Bulut başkanlığında bir yönetim geldi. Geçen yazımda da belirttiğim gibi aslında olabilecek en iyi kişiydi ama takımı küme düşürme geleneğini sürdürecek gibi…

Yönetim Sınıfta Kaldı
24 Ocak 2018 07:55

Antalyaspor’da her yönetim büyük umutlarla gelir ancak önce takımı küme düşürür. Son yıllarda yaşadığımız senaryo aynı bu şekilde. Son 4-5 yönetimden sadece vizyon sahibi başkanımız Ali Şafak Öztürk takımı küme düşürmeyerek aslında büyük bir başarıya imza atmıştır.

Şimdi de Cihan Bulut başkanlığında bir yönetim geldi. Geçen yazımda da belirttiğim gibi aslında olabilecek en iyi kişiydi ama uygulamalarına bakıyoruz, o da ilk iş olarak takımı küme düşürme geleneğini sürdürecek gibi…

Takım Kayserispor ve Beşiktaş maçlarını oynadı. Bir buçuk sezondur Rosenborg’da harikalar yaratan bir oyuncumuz var, adı Jevtovic. İki maçı da aslında takımdan çok Jevtovic’i merak ettiğim için izledim. Ama ne oldu? Jevtovic’in lisansı çıkartılmadı. Nedeni neymiş? Jevtovic’e transfer teklifi varmış, ondan çıkarılmamış. Süper Lig’de oyuncu lisansının çıkarılması 7 bin TL olduğu için çıkarılmamış anlaşılan. Böylesine küçük hesaplar yapılabilir mi kardeşim! Demek ki yönetim bu iki maça da kayıp gözüyle bakmış. Oysa ki özellikle Beşiktaş maçında yedek kulübesinden oyuna alınabilecek bir Jevtovic ile beraberlik kesin, galibiyet sürpriz olmazdı.

Süper Lig’de galibiyet başına 2 Milyon TL veriliyor, beraberliğe de 1 Milyon TL. Ama 7 Bin TL verip en ihtiyaç duyulan dönemde böylesine etkili bir kanat oyuncusunun lisansı çıkarılmazsa, bu paraları alamazsın.

Bir de yönetim herkesi satmaya çalışıyor. Nasri’yi, Menez’i, Sandro’yu anladık. Hadi maliyetli deyip Eto’o’yu dahi anlarız ama Jevtovic’i satmak ne oluyor kardeşim! Jevtovic bugünün piyasasında en az 4-5 Milyon Euro eder, üstelik daha 24 yaşında. Yani Antalyaspor transfer rekorunu kırabilecek tek oyuncudur şu anda ama yönetim bunu bile göremiyor.

Gelelim Beşiktaş maçı hakemine… Medel’in bir pozisyonu var, hakemin gözü önünde. Net penaltı! Topu elinin üzeriyle çeviriyor. Biraz futboldan nasibini alan hakem bu pozisyonda o hareketin yapılabileceğini düşünür. Hakem kör olsa bile bu penaltıyı verirdi. Hakem görmedi falan da diyemeyiz, gözünün önünde oldu. Gördü ama vermedi. Yani VAR sistemi olsaydı maç 90 dakika sonunda 2-2 biterdi. Yani adalet yerini bulurdu. Tartışılacak bir pozisyon değil! Aynı pozisyon Beşiktaş’ın başına gelse dünyayı başımıza yıkarlardı, bizden ise ses yok.

Bu hafta İstanbul takımlarının bütün maçlarında aynısı oldu. Keza Galatasaray – Kayserispor maçında da Kayseri’yi yaktı hakemler. Eyy MHK, ne zamana kadar bu hakemleri pohpohlayacaksınız? Başka hakem yoksa iptal edin kardeşim o zaman, bu kadar para da harcanmasın.