Yeter ki İnanın

Fahrettin Kayan yazdı…

Yeter ki İnanın
16 Mayıs 2021 09:57

Fedor Kudriashov, 34 yaşında.

Nuri Şahin, 32 yaşında.

Fehmi Koç, 17 yaşında.

Mustafa Erdilman, 17 yaşında.

Uzun bir sezonun ardından BAY geçtiğimiz haftada, rakiplerimiz puan kaybı yaşadı ve son haftada evimizde kafalarımız rahat bir şekilde sezon kapanışı gerçekleştirirken siz olsanız yukarıdaki oyunculardan hangisini tercih ederdiniz?

Önümüzde tarihimizin en kritik maçlarından kupa finalini beklerken Hakan Özmert ile başlamak ne kadar talihsizlikse, oyuncunun sakatlanması daha büyük talihsizlikti.

Maçın başında oyuna iyi başlasak da ikinci yarıya  baktığımızda iki takım için sezon çoktan bitmişti. Oyunun bu kadar rahat olduğu bir maçta ikinci yarı Ersun Hocanın yaptığı değişiklikler akıl alır gibi değildi. Oyun rahat, kafalar rahat, skorun önemi yok, sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncuların çokluğu ve takım yaşının çok yüksek olduğu bir sezonda gençleri sahada görebilmek varken, Kudriashov’u oyuna almak, hele bir de sırf onu almak için Ali Eren’i kendi mevkisi olan sol bekten orta sahaya kaydırmak hiç akıl mantık işi değildi.

Buradan anladığımız şey şu, Hakan sakatlanmasa Mevlüt Han da kenarda oturup maçı bitirecekmiş. Bir tek Drole ve sakatlıktan çıkan Gökdeniz’i fiziki güçlenme için oyuna almamız anlaşılabilir. Ersun Hocam, sen Türkiye’de nice gençlerin çıkmasına ve gelişmesine vesile olmuş bir teknik adamsın. Bugün bu gençlere şans vermemek sana yakışmadı.

Sezonun sonu gelmişken özellikle son haftalarda takımda ve Ersun Hocanın karalarında eleştirilecek çok nokta olsa da bu sezon bütün ekip transfer yasağı, kadro kalitesi ve darlığı, en kritik haftalarda koronavirüs vakalarıyla bu sezon yapılabileceğin en iyisini başardı.

Şimdi önümüzde sezonun en önemli 90 dakikası kaldı. Tarihimizde tekrar Avrupa’ya uzanma ve müzemize kupayı getirme şansı var.

15 maç yenilmezlik serisini de siz yaptınız, hiç gol yemeden Türkiye Kupası’nda finale yükselmeyi de siz başardınız. Yeter ki inanın, bu kupaya uzanacak olan sadece sizin inancınız!

Bu şehir size güveniyor ve arkanızda! Haydi beyler, bitirin şu işi ve bu kadar uzun ve zorlu senenin ardından hep beraber kupayı şehrin ortasında kaldıralım!