Yeter ki İnan

Fahrettin Kayan yazdı…

Yeter ki İnan
10 Temmuz 2020 09:26

İçim içime sığmıyor. Öyle bir akşam ki duygularımı, hislerimi anlatmaya kelimeler yetmez. Şampiyon Serikspor‘un tarihi başarısı ve üstüne hafta sonundan beri Antalya hakkında atıp tutan çirkin söylemleri ve iftiraları ile karalamaya çalışanlara sahada verdiğimiz cevapla mutluluktan ayaklarımız yerden kesildi.

Sakatlıklar, cezalılar derken ikisi yedek kaleciden olmak üzere sadece 16 futbolcu ile kurulabilmiş kadroya ve hakem üçlüsünün saçma ve tutarsız kararlarına rağmen inanan, yüreğini koyan ve çekinmeden mücadelesinden ödün vermeyen koca yürekli bu ekibe kocaman bir alkış!

Fark olacak“,  “0-7’nin intikamı geliyor“, “Tarihi maç olacak” derken çıkıp tüm bunların cevabını verenlere;

Hafta sonu yaşananların ardından takımın Trabzon’a varmasıyla beraber sosyal medyada yine kışkırtma çabalarıyla yapılan paylaşımlara rağmen, soğukkanlığını ve sağduyusunu koruyan futbolcu kardeşlerimize ve yöneticilere de helal olsun.

Blanco ve Nazım’ın kaçırdıkları net pozisyonları da değerlendirebilsek, bu kadar eksikle az kalsın yeni bir tarih daha yazacaktık. Gerçekten bu Blanco’yu izleyen, rapor veren, isteyen kim varsa futbol bilgisini baştan aşağıya gözden geçirsin.

Takımda herkesin emeği büyük ama gözüme çarpan en büyük fark şu oldu. Doğukan en sevdiği yere kendi mevkisine geçince, gerçekten yıllardır izlediğimiz Doğukan’dan çok ama çok farklıydı.

Kısıtlı imkanlarla kurulmuş ilk 11 için eleştirilecek ya da söylenecek hiçbir şey yok. Ancak aklıma takılan tek bir soru var. Salih Dursun’daki problem nedir? Performans deseniz, bu adam bu maçta bile tercih edilmeyecek kadar kötü değildi. Nasıl bu hale geldi? Kişisel derseniz, bu kadar ne yaptı ne problem çıkardı size, bunu bilmek herkesin hakkıdır.

Elinde oynatabileceğin futbolcu bile kısıtlıyken kendi mevkisindeki oyuncuyu tercih etmeyip devşirme adamı oynatıyor isek bu konu büyük soru işareti.

Antalyaspor’umuzdan mest olduğumuz günlerde beklenen karar çıktı ve Serik Belediyesporumuz geçen sene son adımda kaçırdığı şampiyonluğa bu sezon ulaşarak 2. Lig’e yükseldi. Sadece futbolda değil hayatın her alanında en önemlisi yaptığın işe ve hedeflerine inanmaktır. İnanarak yürüdüğün bu yolda önüne çıkan ne varsa sana engel olamaz.

Bu kadar futbolu seven bir şehre, bu tarihi başarı yakışırdı. Futbolcusu, teknik kadrosu, çalışanı, yönetimi, muhteşem taraftarıyla şampiyon Serikspor’u tebrik ediyoruz. Sahada her şartta dişe diş mücadele eden, çatır çatır oynayan, futbolun hakkını veren ve hak ettiğini alan futbolcularımıza, şampiyonluk yolunda başından sonuna kadar emeği geçen herkese teşekkürler!