Yeni Sezon Yeni Umutlar

Himmet Güler yazdı…

Yeni Sezon Yeni Umutlar
24 Temmuz 2019 09:22

Yeni sezona yeni umutlar ile giriyoruz. Bütçemiz doğrultusunda transferler yapmaktayız. Aramıza yeni katılan arkadaşların çoğu genç. Tecrübeli olarak da bu ligin yıldızı sayılabilecek olan Aatıf ile anlaştık. Kimyası tutarsa -ki bence tutacak- gerçekten çok iyi bir transfer.

Kadromuza biraz daha alternatif olabilecek oyuncular dahil etmeliyiz. Mesela yedek kulübesinde gerçekten çok zayıfız. Genç oyuncular aldık. Bu oyunculara bol bol süre vermezsek, bu transferlerin bir anlamı olmayacak. Üç tane genç oyuncudan bir tanesi tutarsa bizim için iyi bir sonuç olur.

Gelenler olduğu gibi giden oyuncular da oldu tabii ki. Belki daha da olacak. Ama içlerinden bir tanesi gerçekten üzücü oldu. Kaptan Zeki ile yollarımız maalesef ayrıldı. Tabii ki futbol duygusal olunmayacak kadar pahalı bir oyun, lakin duygusallığı bir kenara bırakıp geçen sezon Zeki’nin oynadığı maçlardaki performansına bakıyorum ve en azından yedek kulübesinde bile bize lazım olabileceğini düşüyorum. Şimdi desem ki “Takımda kalıp Zeki ile aynı mevkide oynayan oyuncuların Zeki’den fazlası nedir?” diye, fazla bir fark bulamayız. En azından bizim tribünün en sevdiği şeyi yapıyordu. Savaşıyordu, formanın hakkını sonuna kadar veriyordu. Diyecek bir şey yok maalesef, Zeki’nin yolu açık olsun.

Bu sezon ben özellikle Fredy ve Amilton’un bu ligde çok iyi işler yapacağını düşünüyorum. Aatıf ile birlikte rakip ceza alanı çevresinde çok iyi bir üçlü ofans olacaklardır. Üç tane teknik ve süratli oyuncu, golcü oyuncumuz için de oynaması hoş bir orta alan olacaktır. Birçok zaman bolca boş alan bulacaklardır diye düşünüyorum.

Başkanımız “Bana para lazım değil, taraftar lazım” diyerek gönülleri fethetti. Kombine bilet fiyatları müthiş uygun tutuldu bu sezon. Zaten şu ana kadar da sanırım 10.000 sayısını buldu satılan kombine adedi. Henüz iki kale arkasındaki taraftar gruplarımız kombine bilet almamışken, rakam gayet geçerli bence. Şimdi önemli olan bu satılan kombine biletlerin sahiplerinin her maça gelmeleri. Takımın bir hedefi olursa ve buna göre transferler yapılırsa tribünler de dolacaktır.

Maalesef mali durumdan ötürü pahalı transferler de yapamıyoruz. Yayıncı kuruluştan gelen para bu ligdeki en büyük kazanç kapısı ve şu an kulüpler ile yayıncı kuruluş arasında büyük bir kriz var. Belki de anlaşma bozulacak. Bu yüzden oradan gelecek paraya güvenmeden bir takım kurmak en mantıklısı olacak. Bu bağlamda önemli olanın takım kurmak değil, takım olmak ve takım olabilmeyi başarmak olacağını düşünüyorum.