Yeniden Başlıyoruz

Engin Erdem yazdı…

Yeniden Başlıyoruz
7 Aralık 2020 08:29

Çok önem ve değer verdiğim bir hocam, “Futbolcuda galibiyet sonrası algı açık olur, pozitif olur. Antrenmanda ne verirsen oyuncu alır, takımın ivmesi pozitif olur.” demişti.

Tarih yazan kadro, tam da ters yönlü bir tarih daha yazmak üzereyken kötü futbolla alınan harika bir can suyu diyebiliriz Ankaragücü karşısındaki üç puana.

O oynamış, bu oynamış,  hakemi ve taraftarsızlığı bir kenara bırakalım. İyi oyun, artık belirli saha içi taktik disiplini demek. En önemli olan ise bunu doksan dakikaya yayabilmek. Galibiyetin şifresi bu maalesef. Antalyaspor ve Ersun Yanal ismi yan yana iken, yere sağlam basan bir gelecek odaklı oyun için böyle bir galibiyete ihtiyaç vardı. Takım kültürünü yakalamak için böyle galibiyetlere çok ihtiyaç var. Kısaca takım içi pozitif aşı, yüzde yüz gerekli.

Hocamın da en başta belirttiğim söylemi gibi Ersun Yanal bu hafta içi algı düzeyi çok yüksek, çok daha hevesli, çok daha çalışkan bir takım bulacak karşısında. Kafasındaki Antalyaspor’u oluşturmak çok daha kolay olacak ve ilerleyecek gelecek haftalara nazaran.

Kısaca yeniden başlıyoruz…