‘Yanal’tmadın

Levent Sağlam yazdı…

‘Yanal’tmadın
1 Şubat 2021 10:29

Bir hoca düşünün… Anlaşmaya vardığı kulüple 3.5 yıllık sözleşme imzalasın. Karşılıklı vaatlerde bulunulsun. Kendi sahasında farklı yenildiği bir maç sonrası kendisine güven tazelensin. Transferler için devre arası beklenirken tam da bu esnada kendisine vaatler verenler tarafından yalnız bırakılsın. Bunun yanında transfer engeli olan bir takımın başında yalnız kalsın. Elindeki oyuncu grubundan da gidenler olsun. Ama bütün bu olumsuzluklardan tabiri caizse şapkadan da tavşan çıkarsın.  Ersun Yanal, yine bu maçta da mucizeler yaratmaya devam etti. Hocanın dediği “Olumsuzluklardan umutlar yarattık.” sözünün kendisi ile ne kadar bütünleştiğini bugün bir kez daha görmüş olduk.

20 maçta 26 puan toplayan Antalyaspor, bugün yine 20 maçta 19 puan toplayan Gençlerbirliği’ne Ankara’da konuk oldu. Her iki takım adına önemli olan bu karşılaşma özellikle ev sahibi Gençlerbirliği için hayati önem taşıyordu. Gençlerbirliği, ev sahibi olma avantajını kullanmak adına Antalyaspor’a önde baskı kurarak oyuna başladı. Bunun yanında Antalyaspor ise haftalardır yaptığı gibi alanını koruyarak oyuna başladı. Oyunun ilk 20 dakikasından sonra oyunda dengeyi kuran Antalyaspor, bundan önce yaptığı gibi kendi ceza sahası önünde kurduğu defans bloğunu orta alanın hemen gerisinde kurarak rakibini biraz daha önde karşıladı. Rakibi Gençlerbirliği’nin baskı kurduğu anlarda ise sahip olduğu topları iyi kullanmak isteyen Antalyaspor, ön tarafında Fredy, Nuri ve Hakan’ı defans bloğunun önünde kullandı. Dönem dönem sağ ve sol beklerimiz Eren ve Bünyamin’in öne çıkarak ataklara katkı sağladığına da şahit olduk. Antalyaspor bugün orta sahayı gerek Fredy gerekse Hakan ile çabuk geçti. Fakat bu çabukluğunu rakip ceza sahasında değerlendiremedi. Atağa çıktığı anlarda Sam’in ve Gökdeniz’in katkılarını da göz ardı edemeyiz.

Bugün özelinde Antalyaspor’un gerek savunma gerekse oyunu kontrol etme adına takım kurgusunun dişlileri iyi işledi. Tek eksiği ise rakip ceza sahası önünde yapamadığı pas trafiğiydi. Sonuç olarak Antalyaspor bugün Gençlerbirliği deplasmanından dakika 87’de Fredy ve Sam işbirliğiyle bulduğu gol ile deplasmanda bir attı, üç puan aldı. Deplasmanda bu galibiyetle rakibini de ateş hattında tutup kendisi üst sıralara tırmanmaya devam etti.

Ben bu süreçte Ersun Hocayı ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Her daim yanlarındayım. Antalyaspor, tam 40 yıldır benim büyüttüğüm bir çocuk gibidir. Ben bu çocuğu her şartlarda ve her süreç de hiç bahane üretmeden, hiç terk etmeden, her koşulda destekledim ve yanında oldum. Ağabeylerim, arkadaşlarım, kardeşlerim de aynı şekilde adeta biz hep buradayız çocuk dercesine…