Yakma Kendini Be Hoca

Benim Rıza Hoca ile tek derdim Antalyaspor’u küçük görmesidir. Bu takıma, futbolculara inanmayıp korkak futbol oynatmasıdır …

Yakma Kendini Be Hoca
30 Ağustos 2017 07:57

Rıza Hocam artık elindeki kadronun farkına varmalsıın. Elindeki malzeme bu ligde kaç tane takımda var? Formsuz savunma oyuncularıyla korkak futbol oynatarak maç kazanılmaz. Artık milli maç arasını iyi değerlendirip, bir sistem oturtup ofansif futbol oynamanın vakti geldi. Kısacası artık bizim rakibe oyunumuzu kabul ettirmemiz lazım. Elimizde artık iki seçenek var; ya Rıza hoca bakış açısını değiştirecek ya da güzel futbol oynatan bir hoca gelecek. Mevcut oyun,  büyük düşünen başkan ve onca cefa çeken taraftara haksızlıktır.

Boffin bana ilk üç maçta çok büyük umut verdi. Yaptığı birçok kurtarışlar ile takımın fark yemesini engelledi. Nasri oynadığı ilk maçta bu lige damga vurabileceğini gösterdi. Attığı gol ile ilk maçında ilk golünü de atmayı başardı. Ayrıca Nasri ve Maicon arasındaki uyumu çok beğendim. Bu takım oturursa Nasri, Maicon ve Eto’o iyi bir üçlü olacaklarını gösterdi. Hatta bu üçlüye bir de Menez ve Deniz Kadah eklenebilir. Eto’o da bu milli maç arasını iyi değerlendirmelidir. Yeni Malatyaspor karşısında kaçırdığı net pozisyonların maçın kırılma anı olduğunu düşünüyorum.

Akhisar maçında 85, Yeni Malatyaspor maçında 87. dakikada gol yememiz dikkat çekici. Takım maçların sonuna doğru çok büyük bir düşüş yaşıyor. Bu da kamp döneminde iyi hazırlanılmadığının bir göstergesidir.

Bu arada Rıza Hoca’ya karşı bir şeyim yoktum. Benim Rıza Hoca ile tek derdim Antalyaspor’u küçük görmesidir. Bu takıma, futbolculara inanmayıp korkak futbol oynatmasıdır. Özellikle golü bulduktan sonra takımı geri yaslamasıdır.  Takıma bir inansa her şey farklı olacaktır.