Winter League Convention 2023 Lansmanı Yapıldı

Winter League Convention 2023’ün basın lansmanı, Nirvana Cosmopolitan Otel’de yapıldı.

Winter League Convention 2023 Lansmanı Yapıldı
15 Kasım 2022 21:51

Winter League Convention 2023’ün basın lansmanı bugün yapıldı. Antalya Valisi Ersin Yazıcı başta olmak üzere Antalya protokolünün önemli isimlerinin yanı sıra Antalyaspor Başkanı Av. Aziz Çetin yönetim kurulu üyeleri ve Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’in de katıldığı lansman kalabalık bir davetli topluluğu ile gerçekleştirildi.

Nirvana Cosmopolitan Otel’de yapılan lansman, basın toplantısı ile başladı. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalyaspor Başkanı Av. Aziz Çetin, Gençlik ve Spor Antalya İl Müdürü Yavuz Gürhan, Kültür ve Turizm Antalya İl Müdürü Candemir Zoroğlu, TFF Proje ve AR-GE Koordinatörü Dr. Erdem Or ile Winter League Kurucu Başkanı Behiç Kaya, organizasyonla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalyaspor’un kentin en önemli marka yüzlerinden biri olduğunu hatırlatarak, “Bu organizasyon ile tüm dünyadaki kulüplere hem turizm hem de spor tesisleri anlamında ne kadar güçlü olduğumuzu gösterme fırsatı bulacağız. Türk spor turizmi için son derece önemli olduğuna inandığımız bu organizasyonda emeği geçenleri tebrik ederim. Devletimiz tüm imkanları ile bu organizasyona destek olmak için hazırdır” dedi. Antalyaspor Başkanı Av. Aziz Çetin ise “Bu yılın ocak ayında ilki gerçekleştirilen ve en önemli paydaşı olarak büyük gururla içinde bulunduğumuz organizasyonu 2023 Ocak ayında ikinci kez gerçekleştireceğiz. Antalyaspor sadece bir spor kulübü değil. Biz şehrinden alan değil, şehrinin değerlerine katkı veren bir sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. Bu anlayışla Winter League markasının kentimize büyük faydası olacağına inanıyoruz. Türk turizminin göz bebeği olan Antalya’mızın, spor turizminde de fark yaratıp ülkemize katma değer sağlayacağına inancımız tam. Antalyaspor arması, Antalya’ya katkısı olacağına inandığımız her organizasyonda yer almaya devam edecek. Winter League, Antalyaspor markasını da yanına alarak her geçen yıl daha büyüyecek, örnek bir organizasyon olarak spor dünyasındaki haklı yerini alacaktır” diye konuştu.

Winter League Kurucu Başkanı Behiç Kaya ise yaptığı konuşmada, etkinliğin Antalya spor turizmine büyük katkı sağlamayı amaçlayan, yapısı ve içeriği ile benzersiz bir etkinlik olduğunu söyledi. Kaya, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden katılım gösteren panelistler, güncel spor medya trendlerinden, transfer kalitesinden scout tekniklerine, sporcu sağlığından kulüp-sporcu-menajer üçgenine varana dek birçok konu üzerinde son derece yararlı görüş alışverişinde bulunacak olan etkinliğin ikincisini düzenliyoruz. Yıllardır Antalya’yı tercih eden futbol kulüpleri, antrenörler, medya mensupları, oyuncu temsilcileri ve birçok spor profesyoneli birbirleriyle sonuç odaklı iletişim sağlayabilecekler” ifadelerini kullandı.

Lansmanın ikinci bölümünde ise “WL Talks” adı altında söyleşi etkinliği düzenlendi. Söyleşiye, Antalyaspor Başkan Vekili Sezgin Özer ile Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin katıldı. Özer ve Şahin, hem Winter League Convention organizasyonunun önemine değindi, hem de Türk ve dünya futbolu ile ilgili soruları yanıtladı. Winter League Convention 2023, 9-12 Ocak 2023 tarihleri arasında Nirvana Cosmopolitan Otel’de gerçekleştirilecek.