WelcomETOhell

Sezon başından beri 3 hoca değiştirmiş, yönetim dahi değiştirdik, doğal olarak küme düşmeye en yakın takım olarak bizi gördüler. Ama unuttukları iki şey vardı…

WelcomETOhell
18 Nisan 2018 09:26

Futbolcular, kravatlılar gider; ama atkılılar hep kalır demiştik.

Her yazımda da buna değinmiştim. Bir kez daha gördük ki bu takımı ayakta tutan şey taraftarın inancı, azmi ve asla vazgeçmemesidir. Pazar öğleden sonra 16:00’ya maç koyanlara inat bu takımın yanında oldu herkes. Pazar gezmesini, pikniğini iptal edip “Antalyaspor’a feda olsun” mantığıyla maça geldiler. Üstelik maç saatinde dükkanlarını kapatıp çalışanlarıyla beraber maça gelen bir sürü esnafımız da oldu. Ayağınıza, ağzınıza ve yüreğinize sağlık.

Sezon başından beri 3 hoca değiştirmiş, yönetim dahi değiştirdik, doğal olarak küme düşmeye en yakın takım olarak bizi gördüler. Ama unuttukları iki şey vardı:
Birincisi girişte bahsettiğim, gecesini gündüzüne katarak bu takım için cefalar çeken ve asla takıma karşı gerek inancından gerekse evimizde de deplasmanda da yenilsek takımı alkışlamaktan, desteklemekten vazgeçmeyen, umutsuzluğa düşmeyen büyük Antalysporlulardır.

İkincisi bu takımı terk edip gidenlere inat, isimlerin değil umutsuzluğa düşmeyen ve ruhunu ortaya koyup, yüreğiyle oynamanın hakkını veren futbolcularımızdır. Çoğu zaman kızdık sizlere ama asla inançsızlık yapmadık. İsimlerin değil yüreğiyle ve ruhu ile oynamananın daha önemli olduğunu bizlere gösteren sizler, taraftarlarımız arasında her zaman sevgi ve saygı ile anılacaksınız.

Bu hafta Konya maçının bizim için daha farklı bir anlamı vardı. “Ben küme düşmeye oynayan takımda oynamam” deyip Konya’ya giden Eto’o geliyordu maça. Üstelik yönetimimiz Eto’o ile anlaşıyorken bir gün ansızın çekti gitti Eto’o. Hem de deplasman tribününden bir abimizin eşine “Sarışın” diye tezahürat eden taraftarların olduğu takıma gitti. Tabi Eto’o bu dönen olayları bilmiyordur ama gittikten sonra “küme düşmeye oynayan takımda oynamak istemiyorum” tarzında bir cümle kullanmasaydı iyiydi.

Olan oldu” dedik ama Eto’o’nun bu maç öncesinde “eski” takım arkadaşlarından bazılarını arayarak Konya’ya gelmeleri için konuştuğu haberleri gündeme bomba gibi düştü geçen hafta. Yaptığı hiç bir şekilde etiğe ve centilmenliğe sığmazdı. Yaptığı ile bizleri bir kez daha hayal kırıklığına uğratan Eto’o, Antalya’da ona sevgi gösterisinde bulunacağımızı sandı. Ama umduğunu bulamadı. Bir de devre arası taraftarlarımıza karşı cinsel organını göstererek terbiyesizlik yaptı. Bana kimse şortunu düzeltiyordu diye savunma yapmaya kalkmasın. Yaptığı terbiyesizlikten başka hiç bir şey değildi. Biz de seni karakterli sanmıştık! “Herkes unutur, 07 unutmaz” Eto’o… Bu kadar senden bahsetmek yeter. Yolun açık olsun.

Şuraya özel bir teşekkür bırakacağım. 07 Gençlik grubuna, Grup 1966’ya, Forza Antalya’ya ve münferit tüm taraftarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eto’o’ya karşı yapılan insani ve medenice yapılan protestolardan dolayı teşekkür ederim. Özellikle 07 Gençlik grubunun ve Grup 1966 ‘nın koreografileri çok güzeldi. 07 Gençlik grubunun “Welcom’ETO’Hell” pankartı çok anlamlıydı. “Dosta cennet, düşmana Cehennemdir Antalya” adı altında güzel ve ince bir mesaj vardı. Herkesin ellerine sağlık. Gecenizi gündüzünüze katıp çalıştınız, emeğinize sağlık.

Konyaspor taraftarlarının yaptığı terbiyesizlikten bahsetmek istiyorum. Bazı kadın taraftarlarımızın fotoğraflarını oradan burdan alıp, video yapıp sayfalarında marifetmiş gibi paylaşmışlar. Bir de gelin evi hazır yazmışlar.

EDEP YAHU EDEP!

Bu terbiyesiz hareket gerekli yerlere şikayet edildi diye biliyorum. Sayfadan silindi, paylaşanlar sildi ama ekran görüntüleri mevcuttur. Yapılan bu terbiyesizlik umuyorum ki cezasız kalmayacaktır. Kadına yönelik tüm küfürlerin tribünlerden silinmesi dileklerimle…

Geçtiğimiz haftalarda şehit olan Antalyaspor tribününden bir kardeşimizin fotoğrafına “senin taraftar tipini…” diye mesaj atan bir Konyasporlu var ki sormayın! Hepimiz takım tutuyoruz, ama şehit bu ya… Senin vatanın için göreve gitmiş gencecik bir adam, henüz daha gençliğinin gül bahçesinde, daha 20 yaşında… Belki aşık olduğu beklettiği bir insan vardı, belki yoktu. Ama unutmamak lazım ki o çocuk artık yok. Vatan için şehit oldu. Sen kalkıp o adam için böyle bir küfür ediyorsun. Sana yazılacak kelimem ve cümlem yok. Senin iğrençliğini anlatabilecek hiçbir cümle ve kelime yok. Umarım kendi pisliğinde boğulursun. Umarım şikayetler yerine ulaşır ve ceza alırsın. Daha fazla yazabilecek bir şeyim yok.

Bu haftalık bu kadar Büyük Antalyaspor taraftarı… Sevdamız ve umutlarınız yüreğinizden düşmesin. Her şey gönlünüzce olsun.