Vebali Büyük

Fahrettin Kayan yazdı…

Vebali Büyük
30 Aralık 2019 08:25

Her şeyden öte, bu işin bütün şehre karşı vebali var.

Bütün hafta dört bir yandan dedikodu sesleri yükselirken, çıkardığınız kadro ile taktik ve dolayısıyla aldığınız sonuç dedikoduların tuzu biberi oldu.

İlk yarı boyunca her şeye tahammül ettiniz de devre arasına 1 maç kalmışken mi tahammülünüz bitti?

Devre arasında göndermek istediğin oyunculara 16 hafta tahammül etmişsin, kendini gösterip devre arası takım bulma ihtimalini kuvvetlendireceği maçta onları kadro dışı bırakma kararı alıyorsun.

Kadro dışı bıraktığınız futbolcularda sebepleriniz neler, bunları bizlerle paylaşmak zorundasınız! Eğer performans ise bu takımda daha ne kadro dışı kalması gereken oyuncular var.

Bütün sezon bas bas bağırdığımız disiplinsizlikleri kadro dışı kalmalarına sebep ise o zaman aldığınız karar tam bir hezeyan! Disiplinsizlikten ya da takım içi ilişkilerden ötürü bu kararı alıyorsanız, kadro dışı bıraktığınız adamların bu işleri birlikte yaptıkları takım arkadaşları ise sahada oynamaya devam ediyor.

Kaç haftadır Ferhat tercihiniz var, üstüne üstlük Boffin için antrenmana alkollü ve geç geldiği dedikoduları var ama ne olduysa haftalar sonra bir anda Boffin tekrar kaleye geçiyor.

Sayın Başkan ve yönetim kurulu üyelerimiz dedikodular üstünden yazı yazmamıza ve bu kadar eleştiri yapmamıza kızıyorsunuz ama sizler de biraz dümenin başına geçin ve bu şehir karşısında bir muhatap bulsun. Olmayan konularda dedikodular çıkıyorsa, çıkın gerçekleri anlatın da hepimiz doğruları bilelim.

Çıkın ligin son haftasında alınan kararları bizlere açıklayın. Devre arası planlamaları nelerdir, açıklayın. Hem dedikoduların önüne geçin hem de en doğru bilgiyi en doğru şekilde öğrenmemiz gereken yerden öğrenelim.

Haftalardır sizden icraat bekliyoruz. Bu kötü gidişatın önünü kesebilmek için harekete geçmeniz gerektiğini söylüyoruz. Ama bu sezon ne hamle yaptıysanız, bu hamleler bizi daha da kötüye götürdü. Transferler, takım içi disiplin, hoca tercihleri, üstüne de son hafta alınan kararlar… Gerçekten bu kararları kiminle istişare ediyorsanız ya da kimin tavsiyeleriyle bu işi yapıyorsanız ilk icraat olarak onları değiştirin.

Devre arası alınacak kararlarda veya gerçekleştirilecek yapılanmada en ufak bir hataya bile tahammülümüz ve lüksümüz yok. Kredimizin hepsini ilk yarıda tükettik. Bu saatte sonra 40 kere düşünüp 1 kere harekete geçin. Daha öncekiler gibi yaptık oldu bitti deme lüksüne yer yok. Aksi takdirde aldığınız her kararın vebali büyüktür. Bunu hiç unutmamak gerek.