Üyelikleri Sona Erdirilen Üyeler Yeniden Üyeliğe Alınacak

Antalyaspor, aidatlarını ödemediği gerekçesiyle ihraç edilen üyelerin yeniden kabulünü duyurdu.

Üyelikleri Sona Erdirilen Üyeler Yeniden Üyeliğe Alınacak
11 Mart 2021 22:57

Antalyaspor Kulübü Derneği, Başkan Mustafa Yılmaz imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, camianın tümünü kucaklamak adına Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu olarak karar alarak dernek tüzüğünde üyenin bildirdiği iletişim adresine yazılı olarak yapılan tebligata veya kulübün resmi internet sitesinde duyurulmasına rağmen aidatı 3 yıl ödemeyen üyelerin üyeliklerinin sona erdirildiğini gördüklerini açıkladı. 

Bu madde gereğince üyelikten çıkarılan üyelerin geçerli bir mazeret belirterek yönetim kuruluna başvurarak bu süre zarfındaki aidatlarını ödemeleri halinde üyeliklerinin yeniden aktif olacağı açıklanırken, 31 Mart 2021 tarihine dek yapılacak başvuruların yönetim kurulu değerlendirmesinin ardından karara bağlanacağı belirtildi. 

Antalyaspor Kulübü Derneği tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Antalyaspor Camiasına

Barış, dostluk, birlik, beraberlik, nezaket ve iyi niyet söylemlerimizle başladığımız Antalyaspor AŞ’deki onurlu görevimiz devam ederken camiamızın tümünü kucaklamak adına Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu olarak bir karar almış bulunuyoruz.

Bildiğiniz üzere tüzüğümüzün “Üyelikten Çıkarılma” başlıklı 5’inci maddesinin 3’üncü fıkrasında, “… üyenin bildirdiği iletişim adresine yazılı olarak yapılan tebligata veya kulübün resmi internet sitesinde duyurulmasına rağmen aidatı 3 yıl ödememek” ifadesi mevcuttur.

Yaptığımız inceleme neticesinde bu madde uyarınca bazı üyelerimizin üyeliklerinin sona erdirildiğini görmüş bulunmaktayız.

Bu madde gereğince üyelikten çıkarılan camiamızın değerli isimlerine kucaklayıcı olma adına yeni bir fırsat vermek istedik.

Disiplin cezası nedeniyle ihraç edilenler hariç olmak üzere, 3 yıl boyunca aidatını ödemediği için üyelikten çıkarılanların geçerli mazeretlerini belirten bir dilekçe ile yönetim kurulumuza başvurmaları ve bu süre zarfındaki aidatlarını ödemeleri halinde üyelikleri yeniden aktif hale getirilecektir.

31 Mart 2021 tarihine kadar yapılan başvurular, yönetim kurulumuz tarafından değerlendirildikten sona karara bağlanacak ve kısa süre içinde muhatabına bildirilecektir.

Camiamızın birlik ve beraberlik içinde büyük hedeflere daha güçlü bağlarla yürüyebilmesi adına atılan bu adımı siz değerli Antalyasporlular ile paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Saygılarımla;

Mustafa YILMAZ
Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı