Umursanır mı?

Fahrettin Kayan yazdı…

Umursanır mı?
21 Ekim 2019 08:29

Kulübümüz adına, arma adına, en önemlisi ANTALYA adına rezil bir gün yaşadık.

Süper Lig kalitesine yakışmayacak hatalarla goller arka arkaya geldi. Gençlerbirliği’nin 7 haftada attığı toplam golü bir maçta yedik.

Daha santrayla beraber kaleci Boffin’in yaptığı akıl almaz hata –ki hata da denemez, tamamen umursamazlıkla yapmaya çalıştığı şovla gelen gol– üstüne Bahadır’ın tecrübesizliği ve demoralize olup gereksiz yere atılmasıyla maç daha başlamadan bitti.

Bahadır’ın pimi çekilmiş patlamaya hazır bomba olduğunu devamlı söylüyoruz ama Bülent Hoca inatla Bahadır’da ısrarcı olmasının sonucu bomba sahada patladı. Bülent Hocam, Bahadır’ı kazanmak için ısrar ettiğini söylüyorsun da bu şekilde mi bu çocukları kazanacağız? Yuhalamalar eşliğinde, ağlayarak soyunma odasına giden genç oyuncuyu nasıl futbola kazandıracağız? Bunun sorumlusu sensin!

Sezon başından beri sahada organize hiçbir oyunumuz yok. İlk 11’ler sürekli hatalı, oyuncu değişiklikleri desen evlere şenlik. Bu şehir seni bu yüzden eleştiriyor.

Ama bu maçın 6 gol yenilerek kaybedilmesini sadece Bülent Hocaya yazmak çok yanlış olur. Senin hocan ne kadar kötü olursa olsun, oyuncuların bu maçın 6 golle kaybedilmesinde sorumluluğu daha fazla.

Geçen hafta herkesin takdir ettiği defansı yapan bu takım değil mi? 15 gün sonra ne oldu da hepiniz birden sahadan yok oldunuz?

Biz ne dersek diyelim, herkes işine bakıyor. Birkaç saat, belki bir gece üzülecekler. Sonra herkes normal yaşantısına devam…

Kulüpte Antalyalı kim kaldı? Şehrin içinde dolaşan, esnafı vatandaşı gören kim kaldı? Otel bölgesinde ya da gece kulüplerinde gezenlerden bahsetmiyorum. Şehre aidiyet duygusuyla yanaşan, vatandaşla iç içe olan kim kaldı?

Eskiden bırakın farkı, maç kaybedildiğinde sokakta gezmeye utanan insanlar vardı. Çarşıya pazara çıkınca bu işin sorumluluğunu hisseden Antalyalılar vardı. En son çarşı pazarda Antalyaspor ile ilgili kimi gördünüz? Birçoğu ile ancak keyif yapılacak yerlerde karşılaşırsınız.

Her ne kadar profesyonel bir iş bile yapsanız, bu şehre karşı sorumluluğunuz ağır. Bunun farkında olan kim kaldı?

Yanlış anlaşılmasın, Antalyalı olmayanlar Antalyasporlu değil ya da Antalyaspor’u umursamıyor demiyorum. Sadece vatandaşın, taraftarın halinden anlayan, onların kalbini, aklını anlayan kim kaldı?

Tabiri caizse kulüpteki ekip şehirden ve vatandaşından bu kadar uzak olursa, senin futbolcun gece 00.15’te yatağın üstünde sigara ve küllükle fotoğrafta paylaşır, gece kulübünden zor yürür vaziyette de çıkar. Çünkü çekindiğiniz kimse yok. Çünkü umursayacağınız ya da çekinmenizi gerektirecek bir bağlantınız ya da ilişkiniz oluyor mu?

Allah aşkına kimden çekinsinler ya da utansınlar? Hiç ilişkileri olmayan arastadaki esnaftan mı, yoksa dişiyle tırnağıyla artırıp maça gelen öğrencisinden memurundan mı? 

Sizler unutur, profesyonel işlerinize dönersiniz ama bu şehir bu sonucu en az 1 hafta üzerinden atamaz!