Umursamıyorsunuz

Fahrettin Kayan yazdı…

Umursamıyorsunuz
20 Ekim 2020 08:25

Bu takım sadece kaybederken değil, kazanırken de alarm veriyordu. Umursamadınız.

Transferler gecikti, eksik bölgeler kaldı. Umursamadınız.

Takım içinde bazı oyuncular oynamıyor, kendini saldı. Umursamadınız.

Oyun planımız  golü atıp yatmak şeklindeydi. Başka çözüm üretilemiyor olmasını yine umursamadınız.

Takımın iyiliği için sizi uyaranları kimse dinlemedi ve umursamadı. Aksine eleştiri yapılıyor diye takımın, şehrin enerjisini bozmaya çalışmakla suçlayıp hedef haline getirdiniz. 

Bu kadar umursamazlığın sonrasında takımın da sorumluluk duygusu azalıyor, saha içi umursamazlığı artıyor.

Direkten dönen toplar gol olsa bunlar mı konuşulacaktı diyenler, kazandığımız haftalarda da bugünlerin uyarısını yaptığımızı unutmasınlar.

Ancak görevinin başında herkes işini o kadar iyi biliyor ki, eleştiri ya da uyarı geldiği zaman hemen dikenlerini kabartıyor. Kimse ne bu takımın ne de görevdeki kişilerin kötülüğünü istiyor. Artık bunun biraz da olsa farkına varın.

İşin sonu, dokuz kişi kalmış takıma kendi sahanda puan kaybetmeye kadar geldi. Durum daha kötü hale gelmeden şapkaları çıkarıp önünüze koyma vakti geldi de geçiyor bile.

Sen bu kadar kötü olduğun sürece, önce Malatya maçı ardından Gaziantep maçı sonunda yapılan açıklamalar da ciddiyetini ve önemini kaybediyor. Karşı takım antrenörü Türkiye’nin en antipatik, en ciddiyetten uzak insanı dahi olsa yaptığınız açıklama bahane gibi gözükmekten başka bir işe yaramıyor.

Biz son yıllarda bu kısır döngülere alıştık. Yaşanılan her iyi olayları efsaneleştirmeye, kötü gidişin olduğu zamanlarda ise ortalarda kimsenin olmaması ve günah keçisi aranmaya başlanmasına alıştık.

Hafta içi Tamer Hocaya destek paylaşımları görüyoruz ama hocam bunlar seni aldatmasın, burası Türkiye ve Antalya. Biz ne “Hocamızın arkasındayız” mesajlarından hemen sonra gönderilen hocalar gördük.

Sen kendini toplamazsan, ipleri eline almazsan bu işin sonunda tahtaya yazılacak ilk isim, sensin. Bunu asla unutmaç

A’dan Z’ye herkesin kendini toplaması ve biraz olsun işlerini umursaması gerekiyor. Yoksa fikstürde zor bir viraja giriyoruz. Bir anda ne olduğumuzu bile anlayamayız.