Tüketmeyin Umudumuzu

Haftalar geçiyor, puanlar kaybediliyor. Yönetimden artık gerekli hamleyi bekliyoruz …

Tüketmeyin Umudumuzu
A+
A-
18 Ekim 2017 07:55

Araya milli maç girdi , idmanlar yapıldı. Yeni hoca ile belki frekans sağlanmıştır dedik, futbolculara her şeye rağmen gidip tesislerde destek olduk ya hani… Belki biraz da olsa çekidüzen vermiş, ruh koymuşlardır ortaya diye düşünürken, her şeye rağmen bir umutla stada gelirken Göztepe maçı yine tokat gibi indi suratımıza.

Futbolcular fazlasıyla ruhsuz, disiplinsiz, isteksiz… Ben anlamıyorum, ligden düştükten sonra mı el atacak yönetim bu işe? Bu kadar dev transferler yapıp bu kadar para harcayıp ligden düşmeyi başaran Antalyaspor olarak tarihe geçeceğiz bu gidişle.

Geçen seneyi mumla arayacağımızdan her zaman emindim. İyice emin oldum. Hani Rıza Hoca çok başarılıydı da takımdaki futbolcuların kapasitesi farklı olduğundan ona göre yeni teknik adam getirilmişti? Bu mu kapasiteleri futbolcuların? Bu mu onlara hitap eden teknik adam?

Bizler o armayı senelerdir çıkarsızca taşıyoruz hepinizden önce! Bu taraftarın futbol camiasında bir onuru gururu var ve şu anki takımın gidişatı ile yerle bir olmuş durumdayız.

Devre arasında şayet Eto’o da giderse bu takım komple biter. Geriye Antalyaspor’u küçümseyen, disiplinsiz, ruhsuz Nasri ve Menez kalacaksa şayet işimiz iş. “Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak” diye bir deyim vardır ya, tam da böyle.

Haftalar  geçiyor, puanlar kaybediliyor. Yönetimden artık gerekli hamleyi bekliyoruz. Taraftar olarak içimizde heyecan da umut da kalmadı. Futbolcuların ruhsuzluğu tribünlerde bizlere yansıyor, ortaya komple berbat bir tablo çiziyoruz dışarıdan bakılınca. Çok geç olmadan herkes elini taşın altına koymalı.

Öte yandan yönetimin el atması gereken bir diğer mühim konu ise maça girişlerde polislerle arama esnasında yaşadıklarımız. Terörist muamelesi gördüğümüz kendi iç sahamızda nice maçlar yapıldı, stat yandı kül oldu meşaleden torpilden. O zaman neredeydi bu polisler?

Geçen sene Osmanlı deplasmanında Anıtkabir ziyaretimiz sonrası stadı yankılandırmış, kendi iç sahalarında bizlere hayran hayran bakmalarını sağlamıştık taraftar olarak. Ben bunca sene ilk kez Göztepe maçından bu denli mutsuz ve umutsuz çıktım. Arkamda kendi stadımda yankılanan Göztepe sloglanlarını bırakarak hem de.

Bizleri bu denli umutsuzluğa sürüklemeye hakkı yok kimsenin. Herkes aldığı bedelin karşılığını vermekle yükümlü. Bizler taraftar olarak yerine getirmez isek görevimizi, elbette o zaman bize de hesabı sorulur. Eğer bir aile isek yanlış hamlelerimizde birbirimizi en alttan en üste kadar uyarmak ve yönlendirmekle yükümlüyüz. Zira yazılarımda kimseye saygısızlık etmiş olmak istemem.

Kasımpaşa maçında görüşmek üzere… Tüketmeyin umudumuzu.