Triatlon Takımı Mersin’de Kürsüde

Antalyaspor triatlon takımı, Mersin’in Yenişehir ilçesinde gerçekleşen Mersin Triatlonu’na katıldı.

Triatlon Takımı Mersin’de Kürsüde
24 Ekim 2023 12:31

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun 2023 sezonu için son resmi yarışı olan Mersin Triatlonu 22 Ekim 2023 tarihinde Mersin’in Yenişehir ilçesinde gerçekleşti. Yarışlara Talya Bitkisel sponsorluğunda katılan Antalyaspor triatlon takımından Cemil Yıldızhan bronz madalya kazanırken sezonu da 3. sırada tamamlayarak üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Yenişehir’de bulunan Fenerbahçe Meydanı’nda start alan yarış boyunca sporcular önce 1.5 kilometre yüzme ve ardından da 40 kilometrelik bisiklet etaplarını tamamladılar. Son olarak 10 kilometrelik koşu etabı ile son bulan yarışa kırmızı beyazlı triatletler Necati Şevik ve Cemil Yıldızhan ikilisi ile katıldı. Yarışı toplam 2:34:41’lik süre ile bitiren Antalyasporlu Cemil Yıldızhan, kendi yaş kategorisinde 3. Sırayı alarak bronz madalyaya ulaşırken; takım arkadaşı Necati Şevik ise zorlu yarışı 4. sırada tamamlama başarısını gösterdi.

Aynı zamanda Türkiye Triatlon Federasyonu olimpik mesafe final yarışı niteliği de taşıyan ve büyük bir rekabete sahip olan organizasyon sonucunda Yıldızhan, “Olimpik Mesafe Üçüncüsü” unvanının da sahibi olarak bir de kupa kazandı.

Mersinden bir madalya bir de kupa ile ayrılan Antalyaspor triatlon takımı önümüzdeki hafta Antalya’da gerçekleşecek “Ironman 70.3 Turkey” yarışında ev sahibi avantajını göstermek için çalışmalarına başladı.