Tren Kaçıyor

Koyduğunuz hedeflere bakın ve bir de şu anda bulunduğumuz konuma…

Tren Kaçıyor
A+
A-
25 Ekim 2016 09:28

Beşiktaş’a kaybetmek değil, Beşiktaş’ı yenmek olay. Aynı Galatasaray maçındaki gibi karakterini ortaya koyan bir futbolcu topluluğu var sahada. Tekmeye kafa sokuyorlar, mücadele ediyorlar. Sonuç? Yine hayalkırıklığı. Tartışılan Tosiç’in gol öncesindeki pozisyonu bana göre faul değil.

İngiltere Premier Liginde bunun tartışması bile olmaz. Ama burası İngiltere Ligi değil, orada haklısınız. Benim takıldığım nokta golden sonra yaşananlar… Diego’yu son derece rahat şekilde kırmızı kartla atıyor Barış efendi. Diego kendine hakim olmalı, kritik bir dönemden geçiyoruz ve ağzından çıkanları tartarak söylemeli. Bu konuda o da suçlu ama Barış efendi aynı kartı herhangi bir İstanbul takımının futbolcusuna gösterebilir mi? Gösteremez. İşte adaletsizlik burada başlıyor. Gol ve 10 kişi kaldıktan sonrasını konuşmaya gerek yok.

İyi oynadık, şanssızdık, top direkten döndü, son dakika gol yedik hepsi hikaye… Rakiplerimizin alayı maç kazanıyor. Beğenmediğimiz, Rıza Hocanın kadronun içi boşaltıldı dediği Kasımpaşa, deplasmanda Osmanlıspor’u yeniyor. Biz hala güzel futbol vs derdindeyiz. Ben şahsen güzel futboldan geçtim. O yuvarlak deri cismi şu 7 metrelik kalenin direklerinden içeri bir fazla sokun rakipten ve artık maç kazanın. İyi takımız, toparlarız vs diye diye sekiz hafta geçti ve tren kaçıyor. Düşme hattıyla aramızda 5 puan fark oluştu. Psikolojik baskı artıyor, her geçen hafta en iyi oyuncunun bile ayakları bu baskıyla titremeye başlar. Sonrasında moral, motivasyon da biter. Kendilerine güvenleri kalmaz ve bir bakmışız alt ligdeyiz.

Bu işin şakası yok.Bu hafta oynanacak Kayserispor maçı tam bir ölüm kalım mücadelesi olacak. Kaybedersen geçmiş olsun. Beraberliğe şahsen sevinmem. Gerekirse döve döve kazanacaksın.

Bu kadar zor dönemde bizim taraftar olarak görevimiz içeride, dışarıda olduğundan daha da fazla bu takıma destek vermek. İtici güç olursak, en azından iç sahada ekstra puanlar toplayabiliriz geçen seneki gibi.

Bir çift lafım da yönetime gelecek. Sekiz hafta oynanmış ve bunun beşinde bariz hakem hatalarıyla puan kaybetmişsin. Şimdi konuşmayacaksan ne zaman konuşacaksınız? Nedir bu suskunluğun sebebi? Hala koltuklarınızda rahat mısınız? Koyduğunuz hedeflere bakın ve bir de şu anda bulunduğumuz konuma… Nerede bu transfer ettiğiniz Rennie’ler, Jevtoviçler,Emre Gürallar, Horiçler? Bu kadar kötü bir kadro planlamasını nasıl yaptınız? Geldiğinizden beri yaptığınız tek doğru şeyler sosyal medya hesaplarının aktif hale getirilmesi ve amatör branşlarda yapılan yatırımlar. Ama sahada başarı gelmediği sürece kimse sizin diğer yaptığınız işleri umursamaz.

17. hafta sonunda bu takım 15 puan ve üstünü görür mü? Bence görmez. Ne yapın ne edin beni ve benim gibi düşünenleri utandırın. Yoksa seneye cidden şampiyonluk mücadelesi vereceğiz ama burada değil 2. Lig’de.

Allah hepimize sabır versin bu zor dönemde.