Taraftar İçin

Engin Erdem yazdı…

Taraftar İçin
16 Mayıs 2021 09:58

Ersun Yanal’ın gelmesiyle teknik açıdan bambaşka bir Antalyaspor izledik. Günü değil ,geleceği şekillendirmek adına yapılmaya çalışılan taktiksel olaylar gördük. Transferin ve teknik adam tarafından seçilen, istenen bir kadro olmamasının istenen oyun ile sahada uygulanan oyun arasında farklılıklar olmasına neden olduğunu gördük. Tüm bunları değerlendirip geçiş sezonu dedik bu sezona. Geçiş, gelecekte iyi olmak için feda edilen zamanlar… Sezonun kazasız belasız atlatılması sevindirici üzerine bir de Türkiye Kupası finali sıkışması ise tadından yenmeyecek seviyeye gelmesini sağladı bu sezonun.

Bu kadar olurdu‘ diyebilen, anlayışlı, sabırlı ve artık başarı isteyen mantıklı bir Antalyaspor taraftar profili de gördük bu sezon. Yönetim, teknik ekip ve futbolcular kadar sorgulayabilen, geleceği öngören ve neyin iyi neyin kötü olduğunu bilen, günlük değil de geleceği şekillendirme düşüncesiyle hareket eden taraftarlık bilinci, Antalyaspor adına çok önemli ve kıymetli.

Bu değerli taraftara 55 yıllık sürecin sonuna bir kupa eklemek, Antalyaspor’u bambaşka seviye ve profillere çıkaracaktır. Kupa, özgüvendir. Kupa, başarıdır. Kupa, her şeydir. Umarım 18 Mayıs Salı günü bizim için geleceğin Antalyaspor’unun gelecek başarıların başlangıcı olur ve başarıda devamlılık esas olur.

Konyaspor karşılaşması her ne kadar formalite olarak gözükse de gelecek sezon taktiksel planlama sürecinde bir karşılaşmaydı. Israrla rakiplerinden ön alan savunması isteyen ve bunu doğru geçişlerle değerlendirmeye çalışan bir Antalyaspor vardı sahada. Gelecek sezon doğru transferle bu oyunun daha iyi uygulanabilir duruma geleceği düşünüyorum.