Suçlu Kim

Süper Lig’de 18 hafta geride kalmışken suçlu ya da suçlular elbet bulunacaktır. Ardından tek bir soru sorulacaktır…

Suçlu Kim
24 Ocak 2018 07:59
A+
A-

Futbol yorumcusu değilim. Teknik analiz, koşu mesafeleri falan benim işim olmaz. Ben taraftarım. Antalyaspor taraftarıyım. Bu armaya yürek vermiş bir insan olarak takımımın kazanmasını isterim. Hak ettiği yerde olmasını isterim. Peki biz bu durumu ne kadar hak ettik?

Ligin dibine demir attıysak, Avrupa hatta şampiyonluk hedefiyle başlanan sezonda küme düşmemek için mücadele ediyorsak hakkımız bu mudur? Takımın bu hale gelmesinde suçlu sadece futbolcular mıdır, teknik direktörler midir yoksa yönetimler midir?

İç sahada oynadığımız maçlarda stattan boynu bükük ayrılan taraftara soralım, kimdir Antalyaspor’un bu hale gelmesindeki suçlu? Takımın mağlubiyetini hafta boyunca yaşayıp hisseden, bir sonraki maça kadar “ne olacak bu takımın hali” diye kafa patlatan insanlara soralım.

Bu tepkinin sadece Beşiktaş maçının skoruyla alakası yok. Tepkinin sebebi Antalyaspor’un mevcut durumudur. Haftalardır sahada gösterilmeyen azimdir. Boşvermişlik göstergeleridir. Sitemin nedeni geçen sezonu en parlak lig durumuyla tamamlayıp, ardından umut aşılayıp sonrasında o aşının tutmaması sonucu öksüz çocuklar gibi ortada bırakılmamızdır. Yivli armanın gözleri korkutan ışıltısının yerini, mahzun bakışların almasıdır.

Süper Lig’de 18 hafta geride kalmışken, 3 teknik direktör ve 2 yönetime rağmen Antalyaspor ligin dibinden bir türlü kurtulamıyorken suçluyu aramak taraftarın en doğal hakkıdır. Suçlu ya da suçlular elbet bulunacaktır. Ardından tek bir soru sorulacaktır: Neden?