Tamer Tuna’dan Koronavirüs Açıklaması

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, koronavirüs ve maçların seyircisiz oynanacak olması hakkında açıklamalarda bulundu.

Tamer Tuna’dan Koronavirüs Açıklaması
14.03.2020
A+
A-

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin takım içindeki durumu ve alınan önlemler kapsamında maçların seyircisiz oynanacak olması hakkında açıklamalarda bulundu.

Dört hafta önce Antayaspor’da 7 oyuncunun çok ciddi gribal enfeksiyonlar yaşadığını ve kendilerini maçlarda oynatamadıklarını hatırlatan Tamer Tuna, gerekli testleri o dönem içinde yaptıramamalarına rağmen bu konuda hem bilgilendirmeleri hem değerlendirmeleri kendi aralarında yaptıklarını ve söylenilen şekilde önlemleri aldıklarını söyledi.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle müsabakaların seyircisiz oynanması kararına ilişkin konuşan Tuna, “Bizim alanımız şu anda bu futbolu iyi yönetebilmek ve insanları bunun içinde tutabilmek. Ama seyircisiz olduğunda maalesef bu işin ne anlamı, ne önemi oluyor. Kaldı ki hem şampiyonluk mücadelesinde hem sıralama mücadelesinde ilk yarıdaki avantajlarını kullanamayacak. Yani dezavantajları rakip sahada oynamış takımların, bu hafta sahasındaki avantajlarını kullanamaması. Biz deplasmana gittiğimizde rakibimizin bunu kullanamaması belli değişkenlikleri sağlayacaktır. Konuya böyle bakmıyoruz. Tabii ki dünyada çok olağanüstü bir durum var. Enteresan şeyler yaşanıyor. Bundan ekonomik olarak belki yansıyışı olacak. En önemli şeyi sağlık açısından bu yaşadığımız süreç” dedi.

Karşılaşmaların ertelenmesiyle ilgili şu anda bir talepleri bulunmadığını aktaran Tamer Tuna, bunun birlikte değerlendirilip herkesin fikir birliğinde ve görüş birliğinde alınması gereken bir karar olduğunu kaydetti.

Yabancı oyuncuların bu süreçte yanlarına aileleri, akrabaları ve dostlarının gelmesinden dolayı çok tedirgin olduklarını vurgulayan Tuna, “Oyuncunun yurt dışına gitmesi değil, geçen haftaya kadar oyuncularımızın ailesinden birçoğu şu süreçte yanlarına geldi, gitti, tekrar geldiler. Hepsini biliyoruz. Ne olur, neyle karşılayacağımızı da açıkçası ben öngöremiyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.