Tuna: “Lig Oynanmalı ve Sıralama Belirlenmeli”

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, liglerin durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Tuna: “Lig Oynanmalı ve Sıralama Belirlenmeli”
14.04.2020
A+
A-

Teknik Direktör Tamer Tuna, liglerin durumuna dair DHA’ya yaptığı açıklamada olağanüstü bir dönemden geçtiklerini kaydeden Tuna, özellikle oyuncu sözleşmeleri konusunda kafalarda soru işaretleri olacağını ve bunu nasıl çözecekleri ile ilgili kulüplerin ve oyuncuların bir an önce bu sorunu halletmesi gerektiğini söyledi.

Biraz yorulacaklarını ama olağanüstü ve de farklı bir dönemden geçtiklerini belirten Tamer Tuna, bu dönemi atlatıp sağlıklı bir ortama kavuşmayı umduklarını ifade etti.

Dünyayı takip ettiklerinde ve içlerinde yabancı oyuncuların endişelerini gördükten sonra sağlıklı bir ortamda o maçların devam etmeyeceğini anladıklarını söyleyen Tuna, erken ve zamanında da bir karar alındığını vurguladı.

Ligin oynanması ve sıralamanın belirlenmesi gerektiğini belirten Tamer Tuna, “Böyle bir olayda alttaki takımların haksız rekabeti doğacak ya da planlamanın yanlışına düşecek, ekonomik bütçeleri daha da aşacak takımlar olabilir. Bence birlikte bir kurul oluşturulup, federasyonumuzla bakanlığımızla; bunları iyi yönetecek bir ekibin, tüm spor branşlarında olacak şekilde kurulması lazım. Çünkü hem bireysel hem de takım sporlarında çok mağdur sporcular ve kulüpler var. Ekonomik anlamda zorlanan arkadaşlarımız var” diye konuştu.

Şu an orta sıralarda göründüklerini ama alt taraftan bağlarının tamamen kopmadığını hatırlatan Tuna, “Puan farkımız var. Hedefimiz o yöndeydi ve hedefe de ulaşacağız. Kupada bir hedefimiz vardı, ilk ayağını oynadık, ikinci ayağı büyük şansı olacak ve bu şansı yakalayacağımıza inanıyorum. Bu hedefler varken ama bu ortam da varken, kupa hedefiyle bırakmışız gibi söylemler içinde bulunmak bana doğru gelmiyor. Bu ortamı birlikte karar verip, çözüp, şampiyonluğun , üst sıraların ve alt sıranın belli olması gerekiyor” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.