Korkmaz: “Kritik Bir Haftada Kazandık”

Bülent Korkmaz, maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Korkmaz: “Kritik Bir Haftada Kazandık”
29 Eylül 2019 19:09

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, mücadelenin ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada takım adına kritik bir haftada kazandıklarını söyledi.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, BtcTurk Yeni Malatyaspor maçını kazanmaları gerektiğini, oyunun ilk 20-25 dakikasında saha parselasyonu ve adam paylaşımında sıkıntılar yaşasalar da daha sonra istediklerini yaparak golleri bulduklarını belirtirken, “Zaten öne geçtiğimiz zaman rakipleri kontra ataklar ve hızlı hücumlarla zorluyoruz. Saha içinde istediğimiz şartlar oluştu. Yeni transferlerin gol atması da önemliydi. Bütün oyuncuları tebrik ediyorum, oyuncularıma teşekkür ediyorum.” dedi.

BtcTurk Yeni Malatyaspor maçındaki kadro tercihine dair de açıklamada bulunan Korkmaz, şunları söyledi:

Amilton şanssız bir sezon başı geçirdi. Sakatlığı üst üste geldi. Bu Doğukan için de geçerli. Aatıf da sezona istediği gibi başlayamadı. Onun da arka adale problemi vardı. Tabi antrenman yaptıkça, maç oynadıkça daha iyi olacaklarını düşünüyorum. Aatıf ve Amilton’a Dala’yı da ekleyebiliriz. Dala çok güzel bir oyuncu olduğunu gösterdi.

Hakan Özmert konusuna da değinen Bülent Korkmaz,”Hakan bizim oyuncumuz geçen sene de full oynadı. Bu sene iki maç oynatmadık. Oynatmadığımız halde antrenmanlara devam etmesi, pozitif olması, takımı desteklemesi, oynattığımız anda da olumlu işler yapması ve bu yaşta bu performansı göstermesi takım için çok önemliydi. Bu davranışı için Hakan’a teşekkür ediyorum.  Küsmek ya da kızmak olabilir ama çalışmamak hiç yok. Doğru davranması ve takıma örnek olması beni son derece sevindiriyor.” diyerek sözlerini noktaladı.