Korkmaz: “Kimin Haklı Olduğunu Sezon Sonunda Göreceğiz”

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, haftalık basın toplantısını Atilla Vehbi Konuk Tesislerinde gerçekleştirdi.

Korkmaz: “Kimin Haklı Olduğunu Sezon Sonunda Göreceğiz”
26 Eylül 2019 15:26

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, haftalık basın toplantısını Atilla Vehbi Konuk Tesislerinde gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta alınan Kasımpaşa mağlubiyetini değerlendirerek sözlerine başlayan Bülent Korkmaz, “Kasımpaşa maçında iyi oynamadık. Kırılma anları lehimize dönmedi. Verilmeyen penaltı oyunun şeklini değiştirdi. 2 haftadır VAR sistemi doğru bir şekilde çalışmıyor. Orta hakem hata yapabilir ama VAR hakemi yapamaz. Yaparsa art niyet var diyorum. Bunu çözüme ulaştıracak kişiler belli.” dedi.

Pazar günü oynayacağımız BTC Turk Yeni Malatyaspor maçına da değinen Korkmaz, iyi durumda olduklarını ve sakatların da iyileşmeye başladığını söylerken bu hafta bir reaksiyon göstermeleri gerektiğine ve takımın da bunu gerçekleştireceğine, taraftarların desteğiyle bunu başaracaklarına inandığını söyledi. 

Bülent Korkmaz, kadroda değişiklik yapıp yapmayacağı ile ilgili soruya “İlk 11 her zaman istediğimiz kadrodur ama Doğukan ve Amilton’un iyileşme sürecini de göz önünde bulundurmamız lazım. Doğukan 1-2 gün içinde takımla antrenmanlara başlar. ” şeklinde cevap verirken, “Çok uzun zamandır düşündüğümüz kadroyu hafta sonunda çıkaramıyoruz. Sakatlıklar, hastalıklar ve farklı nedenlerle bunu başaramadık. Son maçta Celustka hastalandı, Dala maalesef üzücü bir olay yaşadı.” ifadelerini kullandı.

Üzerinde baskı olup olmadığının sorulması üzerine Teknik Direktör Bülent Korkmaz şu ifadelerle sözlerini noktaladı:

Ben yıllardır baskıya alışık yaşadım. Medya ve tribün baskısını hep gördüm. Buna alışık bir insanım. Hayatımız baskı ve stresle geçti. Benim karakterimde sonuna dek mücadele etmek var. Savaşı, savaşmayı çok severim. Bugüne kadar kaybettiğim olmadı, bundan sonra da olmayacaktır.  Bu durum Antalyaspor’da da geçerli olacaktır. Taraftarın tepkisine saygı duyuyorum. Kimin haklı olduğunu sezon sonunda göreceğiz.”