Korkmaz: “Hedefimiz Maç Kazanmak”

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, Bolu kampında beIN SPORTS’un sorularını yanıtladı.

Korkmaz: “Hedefimiz Maç Kazanmak”
31.07.2019
A+
A-

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, yeni sezon öncesinde Bolu kampında beIN SPORTS’un sorularını yanıtladı.

Hem Erzurum’da hem de Bolu’da genellikle iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Bülent Korkmaz, oynadıkları hazırlık maçlarında istediği oyun şablonunu oturtmaya çalışacağını söyledi. 

Yeni transferlerle ilgili açıklamalarda da bulunan Korkmaz, “Aatıf çok kaliteli bir oyuncu. Özellikle geçen sene Rizespor’un ligde kalmasında Okan Hoca ile birlikte çok büyük bir katkı sağladı. Oyunumuza farklı bir oyun şekli yaratacak. Ufuk Akyol’u takip ediyorduk geleceği çok iyi olan bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Harun da genç bir oyuncu, inşallah daha iyi olur. Amacımız, onları hem profesyonel anlamda iyi bir eğitimden geçirebilmek hem de saha içindeki pozisyon oyununda doğrusunu yapabilmesi için gelişmesini sağlamak.” dedi.

Transfer dönemi kapanmadan önce üç mevkiye daha transfer yapmak istediğini dile getiren Bülent Korkmaz, “Yöneticilerimiz çok uğraşıyor ama geçmişten gelen çok büyük sıkıntılar var. Tabii ki bu transferler maddi anlamda kulübü zorlamayacak oyuncular bakıyoruz. Geçen senenin ikinci yarısından itibaren hem ekibim hem de scout ekibi çalışıyor. Elimizdeki oyuncular iyi, karakterli oyuncular ama bu transferleri yaparsak bu sene için iyi bir takım kurmuş olabiliriz. Mevlüt ise çok değerli, genç oyuncuların örnek alması gereken bir isim. Onu istiyoruz ama kulübün belli bir limiti var. Onun üzerine çıkmayacağız. Üç mevkiye oyuncu istiyorum ama bizim istediğimiz şartların da oluşması lazım.” dedi.

Teknik direktörlüğe başladığından bu yana genç oyuncular üzerinde duran bir teknik direktör olduğunun altını çizen Korkmaz, “Bu ülkenin futbolcu üretmesi gerektiğini düşünen bir spor adamıyım. Şu anda mevcut kadroda altyapıdan antrenmana çıkardığımız birçok genç oyuncu var. Benim asıl hedefim, iki sene sonra Antalyaspor’un ilk 11’ine baktığımızda bu oyuncu grubundan 5-6 oyuncu oynatmak.” ifadelerini kullandı.

Antalyaspor’un yeni sezon hedeflerinin bu sezon da Süper Lig’de kalıcı olmak olduğunu aktaran Korkmaz, “Ben hiçbir zaman şu puan, bu sıralama demedim, demiyorum, demeyeceğim. Bana her zaman soruyorlar, ‘Hedefiniz nedir?’ diye. Hedefim, geçen sene Antalyaspor ile Süper Lig’de başlayıp, kalıcı olarak ligi bitirmekti. Bu sene de en büyük hedefimiz önümüzdeki maçları kazanmak. Benim ve kulübün hedefi özellikle şu iki senelik zor süreci Süper Lig’de kalıcı olarak geçirip, sürdürebilmek. Kalıcılığı devam ettirdiğimiz zaman iki sene sonra istediğimiz hedefe ulaşabiliriz. Önemli olan bu süreci atlatabilmek. Basamakları tek tek çıkmak istiyorum. Hedefim bu.” şeklinde konuştu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.