Diego ve Bülent Korkmaz, Medyanın Sorularını Yanıtladı

Diego Angelo ve Teknik Direktör Bülent Korkmaz, soruları yanıtladı.

Diego ve Bülent Korkmaz, Medyanın Sorularını Yanıtladı
16 Ekim 2019 11:40

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, haftalık olarak gerçekleştirdiği basın toplantısında bu kez Diego Angelo ile birlikte medya mensuplarının karşısına çıktı.

Basın toplantısında ilk önce Diego görüşlerini paylaşırken, deneyimli savunma ilk yedi haftanın değerlendirmesini yaptı ve “Takım olarak tam bir aile ortamımız var. Böyle devam etmek istiyoruz. Arkadaşlarımı çok seviyorum. Süper Lig’de kalıcı olmak istiyoruz bunun için öncelikle 40 puanın yeterli olacağını düşünüyorum. Ama hedefimiz sadece ligde kalmakla sınırlı değil. Çok daha büyük hedefler için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz ise sözlerine Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı Operasyonu ve Milli Takımın başarısını konularak başlarken, “Dışarıdan ne tepki gelirse gelsin, bu ülke birbirine yeter. Bayrak ve vatan sevgisi böyle bir şey. Milli Takımımızda bu oluşumu sağlayan Lucescu ve geliştirerek değer katan Şenol Güneş ile Avrupa ve Dünya şampiyonalarına gideceğine olan inancımı daha önce belirtmiştim. Onlarla gurur duyuyor, eski bir milli takım oyuncusu olarak teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Milli takımda oynayan Merih-Çağlar ikilisinin kendi dönemindeki Bülent-Alpay ikilisine benzetilmesine de yanıt veren Bülent Korkmaz, “İkisi de çok önemli liglerde oynuyor. Merih’i benimle çok denkleştiriyorlar. Ben dönemin en iyi oyuncularından biriydim ama Merih benim önüme geçti. Çağlar da öyle. İkisi de hem oynadıkları lig hem de yetenek olarak benden daha iyi.” ifadelerini kullandı.

Bu hafta iç sahada oynanacak Gençlerbirliği maçına da değinen Korkmaz, “Milli maç arasında çok iyi çalıştık. Hedef olarak Diego ’40 puan’ dedi ama ben bir üstüne çıkıp 41 puan diyeyim. Öncelikli hedefimiz maçı kazanmak . Kazandıkça bir şeyler ortaya çıkacak. Puana ihtiyacı olan, hücumda atletik yapıda oyunculara sahip bir ekiple karşılaşacağız. Hücumda ve savunmada takım halinde hareket ettiğimizde maçı kazanmaya adayız. Bu maçta Harun’un yanı sıra Gustavo Blanco ve Fredy de forma giyemeyecek” diyerek sözlerini noktaladı.