Korkmaz: “Beşiktaş Maçını Kazanmak İstiyoruz”

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

Korkmaz: “Beşiktaş Maçını Kazanmak İstiyoruz”
31 Ekim 2019 12:58

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. 

Sözlerine geçtiğimiz ile bu sezonu karşılaştırarak başlayan Bülent Korkmaz, “Geçen sezon lige büyük bir kaos ile başlamıştık. Hem maddi hem yönetimsel anlamda büyük sıkıntılar vardı. Ama saha sonuçlarını aldığımızda bu durum pek de ortaya çıkmadı. Bu sezon son iki haftaya bakıldığında iyi sonuçlar alamadık. Bulunduğumuz yerden memnun değilim. Bunu ben de biliyor, takım da biliyor. Sonuçlar istediğimiz gibi olmamasına rağmen, birbirine bağlı, birbirini seven, birbirini destekleyen bir takım gördüm. Bu beni mutlu etti ve umutlandırdı. Gelecek bizim için daha iyi olacak.” dedi.

Sıkıntılı dönemlerde bazı istenmeyen sonuçların yaşanabileceğini dile getiren Korkmaz, “Ama bizde tam tersi oldu. Birbirine bağlı bir aile olduğumuzu bugün bir kez daha gördüm. Bu takım daha iyi yerlerde olacak. Hep birlikte bir reaksiyon göstermemiz lazım. Taraftarımızın da bunu yapacağına inanıyorum. Nihayetinde taraftarsız bir futbol müsabakası olmaz. Her zaman taraftarın desteğine ihtiyacımız var. Niğde’de kupa maçında bunu gördük. Oraya kadar gelmiş olmaları önemliydi.” ifadelerini kullandı.

İyi sonuçlar alındığında bazı şeylerin farkına varılamayabileceğini fakat kötü sonuçlarda bazı şeylerin gün yüzüne çıkabileceğini anlatan Bülent Korkmaz “Beşiktaş maçını kazanmak istiyoruz. Üzerini vurgulayarak söylüyorum, bireysel hatalara bir şey yapamayız. Buna o hatayı yapan oyuncu da dahil. Bir sezonda yapılacak büyün hataları yaptık. Önemli olan bu süreçte, takımın ve şehrin reaksiyonuydu. Takım olarak bu hafta reaksiyonu gördüm. Hafta sonunda da göreceğime inanıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.