Yanal Oynanan Oyundan Memnun Değil

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından alınan beraberliği değerlendirdi.

Yanal Oynanan Oyundan Memnun Değil
8 Mart 2021 18:39
A+
A-

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı açıklamada bugün oynanan mücadeleden memnun olmadığını kaydetti. 

Ersun Yanal, “Bugün kazanmaya yakın bir organizasyon ile başlamıştık. Ama çıkarken bir top kaybı yaptık. Bundan önce kazanmaya çok yakın olduğumuz birçok maçın senaryosu da aslında gerçekleşti. Burada tutuk, sonuç almak için girdiğimiz fırsatları değerlendiren oyundan biraz uzak olsak da rahatlıkla bunu yapabilirdik.” dedi.

Kasımpaşa’ya pozisyon vermediklerine de dikkat çeken Yanal, “Rakibimize bir pozisyon dışında pozisyon vermedik. Sahte bir üstünlük verdik ama rahattık. Ama futbolun en yumuşak karnı, çıkarken yapılan top kaybıdır. Olmayacak bir kayıpta rakip hemen cezasını kesti.” şeklinde konuştu.

Antalyaspor’un artık kazanması gerektiğini de sözlerine ekleyen Yanal, “Kazanmamız gerekiyor. Oynadığımız oyunların hakkı, bizim becerilerimizi ortaya koyacağımız sonuçlar almaktır. Maalesef bundan uzak duruyoruz. Geçen haftaki maçta da ondan önceki maçlarda da gösterdiğimiz bazı performanslarla kazanmaya çok yakın olsak da kazanamadığımız maçlarda oyuncularımızın duyarlılığı ve isteği bitmiyor. Bu istek devam ediyor. Bu dönemde kaybetmemek de önemliydi bu takım için. Sonuçta kazanacağız, kazanan bir takım olacağız. O yolda iyi bir şekilde ilerlediğimizi düşünüyorum. ” ifadelerini kullandı. 

Üst üste onayacakları Aytemiz Alanyaspor maçlarına da değinen Ersun Yanal, “Önümüzdeki biri lig, biri kupa olmak üzere iki Alanyaspor maçı var. Alanyaspor, güçlü bir takım. Bugün dış sahada Trabzonspor’u yendi. O yüzden oynayacağımız maçlarda biz daha hızlı ceza kesmeliyiz, cömert olmamalıyız, cömertliği bırakmalıyız. Artık kazanan takım tarafına geçecek hamleleri yapmalıyız.” dedi.